Object reference not set to an instance of an object. نظام جامع اطلاع‌رساني اشتغال

صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 


تعداد بازديد: 4733                                               
35 نکته جديد در آغاز و تعيين نام يک کسب و کار
دانستني منبع
35 نکته جديد در آغاز و تعيين نام يک کسب و کار عنوان
نويسنده
1386/08/27 تاريخ

35 نکته جديد و مفيدي كه در آغاز و تعيين نام يک کسب و کار مي تواند مفيد باشد.

خلاصه
به نقل از مقاله‌ي کسب و کار کوچک از سايت مدير‌ها مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

 1-بزر گ بينديشيد ولي با يک کار کوچک آغاز کنيد.

2- قبل از آغاز يک کسب و کار بايد مطمئن شويد که مفهومي که در ذهن داريد قابل اجراست. بهتر است ابتدا يک نمونه کار انجام دهيد و نتيجه را ارزيابي کنيد. بينديشيد که چگونه ميتوانيد تئوري خود را در يک مقياس کوچک بيازمائيد، قبل از اينکه متعهد کاري بزرگ از قبيل قرارداد رهن و يا خريد مکان شويد.

3- اگر حتي بتوانيد حداقل يک مشتري پيدا کنيد و به شما ثابت شد که طرح مورد نظرتان قابل اجراست اين شانس را داريد که اين موفقيت ،دفعات ديگري نيز برايتان تکرار گردد.

4- با بودجه محدود کار کنيد. اگر تجهيزات قديمي‌تان قابل استفاده هستند، تجهيزات جديد تهيه نکنيد. معامله پاياپاي بهترين روش تهيه تجهيزات مورد نظرتان است.

5- بدون داشتن يک طرح کسب و کار جامع که حاوي کليه جزئيات باشد به آغاز يک کسب و کار جديد مبادرت نورزيد.

6- يک حسابدار مي‌تواند به شما در مسائلي نظير گردش نقدينگي، نقطه سربه سر و صورت سود و زيان کمک کند.

7- بانکها به مراتب ارزان‌تر از شرکا هستند و مشکل کمتري نيز در مواجهه با آنها داريد.داشتن يک شريک مانند ازدواج بدون وجود عشق است. زندگي شما در اينصورت از آن خودتان نخواهد بود. البته به ياد داشته باشيد که آغاز يک کسب و کار با يک شريک بي‌نهايت بهتر از عدم آغاز يک کسب و کار است.

8- وقتي يک شريک داريد بايد به نظرات اونيز توجه کنيد. در شراکت بدون رسيدن به توافق لازم هر تلاشي به بن بست خواهيد رسيد.

9- مسئله ديگر، مدير عامل بودن و داشتن راي اکثريت است. اين دليل ديگري است که آگاه باشيد هيچ‌گاه بيش از 49 درصد از سهام شرکت خود را واگذار نکنيد، البته اگر تمايل داريد که کنترل اوضاع به دست خودتان باشد!!

10- آيا براي کسب و کار شما بازار وجود دارد؟ وسعت اين بازار چقدر است؟
تحقيقات بازار بسيار مهم و اساسي است. بهتر است به جاي ايجاد بازار جديد، بازارهاي موجود را پيدا کنيد.
11- اگر در اين بازار رقيبي نداريد و يا رقابت محدودي وجود دارد، هشيار باشيد. ممکن است به واقع بازاري وجود نداشته باشد! به عبارت ديگر ممکن است روي يک محصول خاص دست گذاشته باشيد که تا کنون شناخته نشده است.

12- قبل از آغاز يک کسب و کار، با يک مشاور، وکيل، واسطه بيمه و يا مدير بانک مشورت نمائيد. مشاوره بانک مجاني است. مشاوره اوليه با مشاوران حرفه‌اي نيز مجاني است. اما قبل از هر اقدامي پرسش نمائيد.

13- عموما بهترين کسب و کاري که مي توانيد انتخابي گويد: شما ميتوانيد در هر زمينه کسب و کار و يا صنعت جديد از طريق خواندن کتاب متخصصين آن فن، حتي براي يک ساعت در روز نيز ميتونانيد عملا تجربه کسب نماييد. حتي بيشتر از آن نيز ميتوانيد مطالعه کنيد زيرا هرچه بيشتر مطالعه کنيد، مغز اطلاعات جديد را بهتر از اطلاعات جزيي و آسان در ک ميکند. تکرار با فاصله ،يک روش موثر در يادگيري موثر و اثبات شده است.

14- حتي اگر فکر ميکنيد که براي آغاز کسب و کاري که در ذهن داريد به تجربه عملي نياز داريد ميتوانيد مدتي را براي يکي از رقباي خود کار کنيد. حتي ميتوانيد نيمه وقت کار کنيد. هرچه برايتان مفيد است ياد بگيريد و در عين حال مزد نيز دريافت کنيد. البته بهتر است قبل از امضاي قرارداد مربوط به انجام فعاليتهاي محرمانه از آنجا برويد زيرا ممکن است عليه شما شکايت کنند!

15- به همان سرعتي که دارايي شما افزايش مي يابد، بايد هدفتان اين باشد که خود نيز توسعه پيدا کنيد و از يک صاحب کسب و کار/ مجري به يک صاحب کسب و کار/مدير تبديل شويد.

16- هيچ وقت نبايد کسب و کاري را با اين هدف که کليه امور را خود رتق و فتق کنيد آغاز نماييد. اين کار درست مانند اين است که کار خود را با پول بخريد.

17- اگر بخواهيد هر کاري را خودتان انجام دهيد عملي نيست. بايد ياد بگيريد که تفويض اختيار کنيد. بايد افراد با انگيزه اي را بکار بگيريد که حتي از شما باهوشتر و زيرک تر باشند. به آنها استانداردهاي بالاي خود را بياموزيد و در حاليکه آنها اغلب کارها را انجام ميدهند بر آنها نظارت داشته باشيد.

18- انتخاب يک نام تجاري مناسب، براي موفقيت شما بسيار حايز اهميت است. بعد از سالها تجربه در تبليغات و بازاريابي، پيشنهاداتي که در اين مورد به شما ارايه ميکنم به شرح زير ميباشد:

19- نام شما نبايد مشابه نام رقبايتان و يا نزديک به آن باشد زيرا اولا مشتريان سردرگم ميشوند و به آساني شما را پيدا نميکنند و ثانيا ممکن است مورد شکايت شرکتهاي رقيب واقع شويد.

20-هرچقدر اسم شرکت کوتاهتر باشد، به ياد ماندني تر خواهد بود.

21- اسم بايد به آساني هجي شود و به وضوح قابل تلفظ باشد.

22- اسم شما بايد تبليغي باشد براي آنچه ميخواهيد انجام دهيد. کسب و کارهايي که نام صاحبان خود را دارند تنها در صورتي موفقند که اين اسم براي ديگران آشنا باشد و يا مرادف يک محصول و يا خدمت شناخته شده باشد.

23- نبايد نام شما به نام شرکت ثبت شده ديگري تجاوز کند.

24- نام شما بايد متمايز و در ارتباط با تصويري باشد که مايليد از کسب و کار خود ارايه دهيد. براي نمونه اگر شما خدمات نظافت منازل را انجام ميدهيد انتخاب نام سويس منازل APHRODITE (به معناي عشق وزيبايي) کاملا نامناسب است و در عوض نام خدمات منازل Spicand Span ( به معناي نو و ترو تميز) بسيار مناسب خواهد بود.

25- با توجه به ثبت اسم شرکت شما در کتاب زرد اگر اسم شما با اولين حروف الفبا آغاز شود در صدر ليست شرکتها قرار خواهيد گرفت.

26- شايد شما دوست داشته باشيد نام شهر و يا شهرستان خود را بخشي از نام شرکت خود قرار دهيد.

27- دليل ديگري که نام کوچک خود را در نام کسب و کارتان مورد استفاده قرار ندهيد، اين است که در اذهان مشتريانتان تبعيض ايجاد ميکنيد و آنها به دنبال شما ميگردند و در حاليکه ساير همکارانتان بيکار نشسته¬اند کار فراوان روي سر شما ريخته ميشود.

28- همچنين زماني که تمايل به فروش و يا واگذاري کسب و کار خود داريد در صورتي که نام کسب و کارتان، اسم کوچک شما باشد، به قيمتي پايين تر از زماني که يک نام تجاري مناسب داشته باشد به فروش ميرسد.

29- تعيين نام مناسب به اين روش انجام ميشود:
يک جلسه هم انديشي با روش طوفان مغزي (brain storming) تشکيل دهيد. نام هاي مناسبي را که به ذهنتان مي¬آيد بنويسيد، حتي اگر مسخره به نظر آيند. در اين مرحله کميت بيش از کيفيت اهميت دارد. اين رويه بايد منجر به توليد حداقل 100 اسم گردد.

30- در اين مرحله به تسويه فهرست اسامي و حذف نام هاي نا مناسب بپردازيد تا به 6 الي 7 نام برسيد. به ارتباطات فکري مردم نيز بينديشيد و اينکه اغلب انها کدام اسم را ترجيح ميدهند. اين ليست را به دوستان و انجمن¬هاي حرفه¬اي که به قضاوت آنها اطمينان داريد نشان دهيد و نظر آنها را بخواهيد. همچنين دليل انها را از انتخاب اين اسم بپرسيد. در نهايت، خودتان تصميم بگيريد زيرا شما رييس هستيد و تصميم نهايي با شماست چون کسب و کار متعلق به شماست.

31- سپس به کتاب راهنماي آنلاين و آفلاين مراجعه کنيد تا ببينيد که آيا اسم منتخب شما وجود دارد يا خير.

32-همچنين در اينترنت شناسه هاي ".com" را جستجو کنيد تا بدانيد که آيا نام مورد نظر شما در اينترنت وجود دارد؟ به ياد داشته باشيد که ".com" به ".net" ارجحيت دارد.

33- قبل از هزينه کردن هر مبلغي براي تبليغات، توضيح مختصري در مورد کسب و کار جديدتان بنويسيد و براي رسانه¬هاي معتبر بفرستيد.

34- نهايتا هر کارآفرين بايد به ياد داشته باشد که اغلب کالاها و خدمات به خودي خود به فروش نميروند. شاخص ويژه¬اي براي اين مطلب وجود دارد. اقتصاد داني با نام ويافردو پارتو قاعده¬اي را به عنوان يک اصل ارايه داده است که به قانون 20-80 معروف است. اين اصل بيانگر اين مطلب است که اگر 20% از کسب و کارها به ارايه خدمات مشغول باشند، 80% ديگر درگير خدمات فروش و تبليغات هستند.

35- بنابراين بهتر است به مطالعه موردي در مورد روش‌هاي تبليغات و فروش براي کسب و کار خود بپردازيد.
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است