Object reference not set to an instance of an object. نظام جامع اطلاع‌رساني اشتغال

صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 


تعداد بازديد: 4300                                               
مشكلات مالي مهمترين مانع گسترش فعاليت‌هايم بود
دانستني منبع
مشكلات مالي مهمترين مانع گسترش فعاليت‌هايم بود عنوان
نويسنده
1389/06/22 تاريخ

دانيال رضاييان، كارآفرين برتر استان خراسان شمالي در بخش صنعت و مديرعامل شركت ايستا بتن شمال شرق است. متولد سال 1364 و مدرك تحصيلي اش كارداني رشته برق است، اما در شركت تحت مديريتش، درب و پنجره دوجداره توليد مي شود.

خلاصه
خبرگزاري دانشجويان ايران مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

دانيال رضاييان، كارآفرين برتر استان خراسان شمالي در بخش صنعت و مديرعامل شركت ايستا بتن شمال شرق است. متولد سال 1364 و مدرك تحصيلي اش كارداني رشته برق است، اما در شركت تحت مديريتش، درب و پنجره دوجداره توليد مي شود.

رضاييان در گفت‌وگو با خبرنگار كار و اشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه از ابتدا به فكر كارآفريني نبوده، اما به دليل حضور در كار توليدي، به تبع آن كارآفريني هم براي او محقق شده است، مي‌گويد:‌ با توجه به اين كه كار ما پيشرفت خوبي داشت، مجبور شديم براي گسترش آن نيرو جذب كنيم. همچنين تاكيد داشتيم همه نيروها بر اساس قانون كار استخدام و بيمه شوند.

او ادامه مي دهد: بر خلاف بسياري از كارگاه‌ها كه كارگران را مجبور مي كنند بدون بيمه و با حقوق پايين فعاليت كنند، ما 50 نفر نيرو داشتيم كه به صورت سه شيفت كار مي كردند و همه آن‌ها حقوق و مزاياي خود را بر اساس قانون كار دريافت مي‌كردند. البته پس از مدتي كه بحران اقتصادي در جهان و كشور ما بروز كرد، تعداد نيروي كار به نصف كاهش يافت، اما در حال حاضر با رونق دوباره كار، اين افراد در حال جذب شدن هستند.

او با بيان اين كه ميزان توليد اين كارخانه به ميزان سفارشات بستگي دارد، مي گويد: ‌روزانه 40 تا 50 عدد در و پنجره UPVC در كارخانه ما توليد مي‌شود. اين پنجره‌ها عايق است و جلوي هدر رفت انرژي را مي‌گيرد.

رضاييان با اشاره به اين كه پدرش در عرصه توليدي و كشاورزي صنعتي فعال بوده است، مي افزايد: ‌من هم به دليل علاقه به فعاليت در حوزه‌هاي توليدي و پيشنهاداتي كه در زمينه‌ ورود به توليد در و پنجره به دليل نياز بازار داشتم، اين عرصه را براي فعاليت انتخاب كردم.

او با بيان اين كه بحران اقتصادي تاثير منفي زيادي بر فعاليتش داشته است، ادامه مي دهد:‌ ما هنگام مطرح شدن موضوع بنگاه‌هاي زودبازده براي دريافت وام اقدام كرديم، اما متاسفانه زمان دريافت وام ما با زمان اعلام سياست سه قفله شدن تسهيلات بانكي مواجه شد و بانك‌ها از پرداخت وام خودداري كردند. اين موضوع باعث شد براي دريافت تسهيلات به سمت بانك‌هاي خصوصي برويم كه آن‌ها هم با كارمزد 31 درصد تسهيلات را در اختيار ما قرار دارند. پس از گذشت مدتي از رونق كار، به دليل بروز مشكلات اقتصادي در پرداخت اقساط با مشكل برخورد كرديم و حتي ملكي براي گسترش كارخانه خريده بوديم كه به دليل مواجه مشكلات توليد، مجبور شديم آن را بفروشيم و سه شيفت كار كارخانه را به يك شيفت كاهش دهيم و در نتيجه فعاليت‌هاي اقتصادي‌مان با ركود مواجه شد.

وي با اشاره به اين كه اين وضعيت باعث شد ضرر زيادي نصيب شركت شود، ادامه مي دهد: از سوي ديگر اعتبار ما نيز در شهر كوچكمان به دليل دست و پنجه نرم كردن با مشكلات توليد، زير سوال رفت.

او مشكل مالي را مهمترين مانع بر سر راه گسترش فعاليت‌هايش مي داند و مي گويد:‌ كار ما به سرمايه‌ در گردش زيادي نياز دارد و مواد اوليه آن كاملا خارجي است. همچنين انبار كارخانه هميشه بايد مقداري جنس داشته باشد تا بتواند پاسخگوي مصرف‌كننده باشد، اما در شرايط بحراني متاسفانه دولت از ما حمايتي نكرد و در بي پولي، تنها مانديم.

رضاييان با اشاره به اين كه توليد اين كارخانه با استقبال بسيار خوبي در استان خود و استان‌هاي مجاور رو به رو شده است، مي گويد:‌ متاسفانه مشكل اقتصادي در كشور گسترش يافته و ما مجبوريم اجناس خود را به صورت بلندمدت به فروش برسانيم كه اين نيز به كاهش راندمان كمك مي‌كند.

كارآفرين برتر استان خراسان شمالي در ادامه به موضوع نوآوري در توليداتش مي‌پردازد و مي‌گويد: سازمان نوسازي مدارس در مدرسه‌هاي استان با مشكلي مواجه شده بود و آن اين بود كه هيچ شركتي نمي‌توانست پنجره‌هايي با اشكال غير هندسي براي برخي مدارس توليد كند، اما به دليل اين كه شركت ما توانايي توليد اين پنجره‌ها را داشت، توانستيم قراردادهايي كلان با آن‌ها منعقد كنيم و اجناسمان را به فروش برسانيم.

رضاييان با اشاره به اين كه كيفيت بالاي محصولات و كار با صداقت، باعث شده كه اعتماد بسياري از مصرف‌كنندگان در منطقه شمال شرق به توليدات آن‌ها جلب شود، مي افزايد:‌ برند توليدي ما در منطقه معروف است و بعد از گذشت هفت سال از شروع توليد، همه محصولات ما را به خوبي مي‌شناسند. :‌البته برخي توليدكنندگان غير حرفه‌اي نيز كارهاي مشابه ما را آغاز كردند، ولي در اجرا موفق نشدند، چرا كه در اين كار، كيفيت حرف اول را مي‌زند.

او با بيان اين كه گستره توليداتش به همه ايران رسيده است، ادامه مي دهد: ‌البته ما برنامه‌هايي براي صادر كردن محصولاتمان به خارج از كشور نيز داشتيم كه به دليل محقق نشدن تسيهلات بانكي، نتوانستيم آن‌ها را عملياتي كنيم.

وي همچنين با انتقاد از عدم بخشودگي ديركرد وام هاي دريافتي از برخي بانك‌ها، همه اين عوامل را باعث عدم گسترش فعاليت هاي شركت مي داند.

او همچنين ارزش‌هاي مادي ناشي از كارش را در ابتداي شروع آن بسيار مناسب مي خواند و مي گويد: ‌ما براساس همين سود، برنامه‌ريزي‌هاي بلند مدت انجام داديم، اما متاسفانه بحران اقتصادي باعث شد اين قدم‌هاي بزرگ برداشته نشود. از سوي ديگر برخي سرمايه‌گذاران خارجي تصميم داشتند براي حضور در كارخانه ما اقدام كنند كه اعمال برخي سياست‌ها از سوي كشورهاي سلطه‌گر و نيز عدم ثبات اقتصادي در كشور، مانع از حضور آن‌ها شد.

رضاييان همچنين كار كردن در كنار عده اي كه توانمدي هاي منحصر به فرد دارند و نيز تلاش براي توسعه فعاليت هاي توليدي در استان خود را مهمترين ارزش هاي ناشي از كار خود دانست و اظهار اميدواري كرد كه ارزش ها روز به روز گسترش يابد. حركت به چپ
حركت به راست


شبكه زنان كارآفرين

 
http://www.iranzanan.com/
 

اولين پايگاه اطلاع رساني تخصصي فناوري اطلاعات

 
http://www.itiran.com/?type=interview
 

روزنامه جوان

 
http://www.javannewspaper.com/1383/830817/student.
 

صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران

 
http://www.irib.ir/Economy/html/nahavandian.htm
 

مركز اطلاع رساني صنايع و معادن ايران

 
http://www.mim.gov.ir/Mits/WebNashrSystems/Ministe
 

مركز اطلاع رساني صنايع و معادن ايران

 
http://www.mim.gov.ir/Mits/WebNashrSystems/Ministe
 

مركز كارآفريني دانشگاه صنعتي اميركبير

 
http://www.karafariny.com/medicine.asp
 

موسسه كار و تامين اجتماعي

 
http://www.lssi.ir/pages/en/tkh/24-f.htm
 

هفته نامه بازاركار

 
http://www.bazarekar.ir/Interview/default.asp
 

ايران مانيا

 
http://www.iranmania.com/News/Farsi/ArticleView/De
 

دكتر علي ربيعي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با حضور در برنامه تلويزيوني دستخط

 

بيش از 200 نفر ازبانوان را جذب كردم

 

آقاي هيدروپونيك و صيد آفات با تله‌هاي نوري

 

اولين نياز كارآفريني خودباوري است

 

تورم فارغ‌التحصيلان بيكار در سال 93

 

دكتر رضا رستمي، بنيان گذار گروه آتيه

 

چرخ خياطي يك ماشين مولد و درآمدزا است

 

دژاوو يعني رويايي كه در واقعيت اتفاق مي افتد و از پيش ديده شده

 

حالا ماهي بيست ميليون درآمد دارم

 

گفت‌وگو با محمد حسن سيد شجاع، صاحب برند اريكا

 

آقاي مهندس مرتضي پويان

 

گفتگو با آقاي جواد كارگر نژاد

 

هر كاري يك راهي داره

 

تلاش كن، صبر داشته باش و مايوس نشو!

 

در آموزش خسيس نباشيد

 

هدف بايد چراغي باشد در انتهاي راه

 

يك انسان موفق حتما شكست را تجربه مي‌كند

 

همه گفتند زن نمي‌تواند كار مردانه كند اما من

 

از تركيب علاقه، تحصيل و تجربه‌ ايده‌ خلق كنيد

 

خود را ملزم به تبعيت از برنامه‌هايتان كنيد

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

هوش مالي‌تان را تقويت كنيد

 

يك بانوي ايراني كارآفرين برتر جهان اسلام شد

 

سياستهاي كلي اشتغال در وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

با چند كارآفرين جوان و پير موفق در همايش كارآفريني خانه شهرياران جوان

 

براي ترويج‌فرهنگ‌كارآفريني بايدبه زيرساخت‌ها توجه‌كرد

 

كارآفرين بايد روحيه مبارزه با هر نوع مشكلي را داشته باشد

 

نبودزيرساخت‌هاي‌فني‌هزينه‌تمام‌شده‌توليدرابالا‌مي‌برد

 

بروكراسي اداري نبايد براي كارآفرين مانع‌تراشي كند

 

ايران مي‌تواند بهشت صنعت و سرمايه‌گذاري باشد

 

جوان‌هاي ‌ما مستعد ‌كارهاي‌ بزرگ‌ و كارآفريني‌ خلاقانه ‌هستند

 

توليد نرم‌افزار در ايران داراي ريسك‌هاي زيادي است

 

كوچكترين دختر مخترع كشور

 

رقابت نمي‌كنيم، بلكه رقابت مي‌آفرينيم

 

چهار جانباز 70 درصدي كه براي ده‌ها جوان اشتغال ايجاد كردند

 

مشكلات مالي مهمترين مانع گسترش فعاليت‌هايم بود

 

ضرورت شناخت كافي يك كارآفرين از بازار كار

 

آشنايي با كارآفرين موفق (ابراهيم زكي)

 

بيكاري فارغ‌التحصيلان كشاورزي ريشه اقتصادي ندارد

 

كمك ‌به ‌كارآفرينان ‌لزوما به ‌معني ‌ارائه ‌تسهيلات ‌‌نيست

 

مصطفي كاوه:معتقدم‌كارآفرين‌در راه‌خدا جهاد‌مي‌كند

 
1 2


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است