Object reference not set to an instance of an object. نظام جامع اطلاع‌رساني اشتغال

صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 


تعداد بازديد: 5040                                               
تيم توليدمحتوا چطور به هدف نزديك مي‌شود يك سناريوي تمام‌عيار براي يك استارت‌آپ
دانستني منبع
تيم توليدمحتوا چطور به هدف نزديك مي‌شود يك سناريوي تمام‌عيار براي يك استارت‌آپ عنوان
آيدا آزاد نويسنده
1396/01/19 تاريخ

تيم توليدمحتوا نياز به زمينه‌اي براي بروز خلاقيت دارد. استراتژي ويژه‌اي كه آنها را در مسير اصلي نگه دارد و فرصت دور شدن را به آنها ندهد. ...

خلاصه
هفته نامه شنبه مگ مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان


تيم توليدمحتوا نياز به زمينه‌اي براي بروز خلاقيت دارد. استراتژي ويژه‌اي كه آنها را در مسير اصلي نگه دارد و فرصت دور شدن را به آنها ندهد. دقيقا تركيبي شبيه به يك فيلم‌سينمايي كه پله به پله به هدف نزديك مي‌شود و ضربه نهايي را مي‌زند. در نخستين قانون فيلمسازي به شما مي‌گويند؛ نقطه‌هاي پررنگ و لازم را به بيننده نشان دهيد و آنها را به يكديگر وصل كنيد. نقطه‌هايي كه مثل سرنخ ذهن مخاطب را درگير مي‌كنند و جذابيت دنبال‌كردن آن خط داستان را به او مي‌دهد. در دنياي توليدمحتوا براي يك موسسه استارت‌آپي، شما به جاي اينكه مخاطب را با خط داستان مسحور كنيد، بايد ايده‌هاي نو رو كنيد و او را به دنبال خود بكشانيد. انگيزه‌اي براي آنكه شما را تعقيب كند، به وب‌سايت شما سر بزند و در اين مسير توجه ويژه‌ترين به شما نشان دهد. در اين زمينه، يكي از وب‌سايت‌هاي معتبر در زمينه توليدمحتواي مجازي راهكارهايي را پيشنهاد مي‌دهد كه خواندنشان به هر موسسه‌اي كمك مي‌كند تا مخاطب بيشتري جذب كند.

     زماني براي نااميد نشدن

وقتي كه برند تازه‌اي را بنا مي‌كنيد، مهم است كه خودتان هم به چشم برند به آن نگاه كنيد‌ و با اعتمادبه‌نفس تماشايش كنيد. بايد باور داشته باشيد كه «برند» الزاما به معناي يك موسسه بزرگ نيست، بلكه به معناي يك امضاست؛ امضايي كه شما طراحي‌اش كرده‌ايد و ويژگي‌هاي شما را نشان مي‌دهد. دقيقا شبيه به ماجرايي كه يك فيلمنامه‌نويس از سر مي‌گذراند. در دنياي سينما هم مهم است كه فرد با اعتمادبه‌نفس دست به قلم شود و ايده‌هايش را آماده كند. در دنياي استارت‌آپي شما لازم داريد تا نگاهي به دوروبر بيندازيد و سوال‌هاي صحيح از خودتان بپرسيد. اما پيش از پرسيدن سوالات مناسب، لازم است تا پاسخ‌هايي براي اين سوالات داشته باشيد. لازم است بدانيد چه زماني از زندگي نااميد نشويد. براي نمونه شما متوجه مي‌شويد كه به صورت روزانه 100 نفر به صفحه اصلي وب‌سايت شما سر مي‌زنند، نزديك به 10 نفر با شما تماس مي‌گيرند اما هيچ‌كدام از آنها خريد انجام نمي‌دهد. آيا چنين چيزي شما را نااميد مي‌كند؟ اگر كه به نظرتان نااميدكننده مي‌رسد، همين الان شغل خود را فراموش كنيد و به سراغ كاري ديگر برويد. به اين خاطر كه چنين چيزي به هيچ عنوان نااميدكننده نيست، به شرط آنكه به چشم يك شروع به آن نگاه كنيد. شما بايد بتوانيد براي سوالات پيش‌آمده، پاسخ‌هاي آماده داشته باشيد و در چنين موقعيت به ظاهر ناخوشايندي، بايد از خودتان بپرسيد؛«چه كاري براي خريد بيشتر مي‌توانم انجام دهم؟» و پاسخ از پيش آماده شما اين است:« توليد مطالب بيشتر.»
در اين روزها كه مخاطب از هر دري مي‌خواند، بايد بتوانيد محتواي مناسبي در زمينه شغلي خودتان به او بدهيد تا او را گير بيندازيد. بهترين راه براي چنين موقعيتي اين است كه دست به كار شويد و محتوايي آماده كنيد كه مخاطب را به هيجان وادارد. در اين محتوا، اطلاعات كاربردي نقش ويژه‌اي دارند. به آنها اطلاعات به دام‌اندازنده مي‌گويند. همان اطلاعاتي كه فرد را وادار مي‌كند تا هرچند روز يك‌بار به صفحه شما سر بزند تا در جريان اطلاعات تازه قرار بگيرد.

     مشتري شما كيست

درست است كه هر برندي براي رسيدن به قله موفقيت نياز به شناخت مخاطبانش دارد، همان‌طور كه يك فيلم‌سينمايي نياز به نگاهي همه‌جانبه به كاراكترها دارد، اما در حقيقت مشتري شما آن‌ كسي است كه خودتان تعريف مي‌كنيد. تعريف شما از مشتري، با محتوايي كه در اختيار ديگران قرار مي‌دهيد، تعيين مي‌شود. شما هستيد كه انتخاب مي‌كنيد مخاطب‌تان چندساله باشد، چه شغلي داشته باشد، متاهل باشد يا مجرد و زن باشد يا مرد. قدرت تغيير هر‌كدام از اين موارد به دستان توانمند شما و تيم توليدمحتوايتان مربوط است. به همين دليل بايد با دقت و وسواس محتواي توليدي را منتشر كنيد. در عين حال حواستان باشد كه چه زماني اين محتوا به دست افراد مي‌رسد. شبيه به اطلاعاتي كه در يك فيلم‌سينمايي جاگذاري مي‌شوند، شما نيز نياز داريد تا اطلاعات را با روندي مناسب و جذاب به مخاطب انتقال دهيد‌ تا او هميشه در كمين اطلاعات بيشتر باشد. اگر بخواهيم دوباره به همان مثال نااميدكننده برگرديم، بايد به شما بگوييم كه هيچ چيز به اندازه اطلاعات باكيفيتي كه مخاطب را به صفحه شما بكشاند، جذاب نيست. پس اگر در طول روز تعداد افرادي كه به صفحه شما سر مي‌زنند، روي همان 100 نفر باقي بماند، شما در حقيقت به قله‌هاي موفقيت رسيده‌ايد. چون اطلاعات فراگيري در دنياي مجازي منتشر كرده‌ايد. قدم بعدي اين است كه جذابيت را تا آنجايي بالا ببريد كه آنها سوالي براي پرسيدن داشته باشند. لازم ببينند كه با شما تماس بگيرند و سوالاتي بپرسند. در اين مرحله نيز شما يك قدم به مخاطب وفادار نزديك شده‌ايد. در اين مرحله سوال اصلي اين است كه چه پيشنهاد ويژه‌اي براي آنها داريد؟ پيشنهادي كه وسوسه‌شان كند و به خريد راغب شوند. اما اگر در همان تماس تلفني خريد را انجام ندهند، مشكلي نيست. افراد به اين سادگي‌ها كه شما فكر مي‌كنيد دست به جيب نمي‌شوند. پس دقت كنيد كه محتواي توليد‌شده براي مخاطب، براي اين مرحله نيز مناسب باشد. مرحله‌اي كه او در دوراهي ميان خريد كردن و خريد نكردن قرار مي‌گيرد. او از خودش مي‌پرسد با نخريدن اين محصول چه چيزي را از دست مي‌دهم و شما بايد پاسخي آماده براي او داشته باشيد. بايد بدانيد دقيقا چه ايده‌اي را به فروش گذاشته‌ايد.

     ايده‌هايي براي فروش

پيش از اين گفتيم كه قدرت شما در تعداد افرادي است كه به صفحه‌تان سر مي‌زنند و پس از آن توضيح داديم كه بايد پاسخ‌هايي حاضر و آماده براي اين افراد داشته باشيد. مرحله پاياني، مرحله‌اي است كه ايده‌هايتان قدرتي فراگير پيدا مي‌كنند و پايشان را از صفحه خودتان بيرون مي‌گذارند. در اين مرحله است كه مي‌توانيد با سربلندي به اطراف نگاه كنيد. خب، ايده شما چيست؟ آن ايده تبليغاتي كه اصلي‌ترين ويژگي كار و شغل شما را هم پوشش مي‌دهد. براي رسيدن به چنين موقعيتي مي‌توانيد به اين 5 سوال پاسخ دهيد؛ اول اينكه چه نوع اطلاعاتي در اختيار داريد كه گروه مخاطبان فعال شما را هيجان‌زده مي‌كند؟ از خودتان بپرسيد كه شعار انتخابي‌تان به اندازه كافي جذاب و معتبر است؟ يا آنكه بايد تغييري در آن بدهيد و هيجان‌انگيزترش كنيد. سوال سوم اين است كه آيا مجموعه اين موارد آنقدر جذاب است كه افراد را به ارتباط بيشتر ترغيب كند؟ چهارمين سوال يكي از آن سوال‌هاي فني است؛ چه كار مهمي انجام داده‌ام يا مي‌توانم انجام دهم كه بتوانم براي آن نشست خبري بگذارم و طوفان اينترنتي راه بيفتد؟ اما سوال آخر، از آن سوال‌هاست كه بايد مدتي به آن فكر كنيد؛ در اين خبرها و نشست‌هاي خبري و طوفان‌هاي اينترنتي، چه چيزي به جز اطلاعات به مشتريان مي‌دهيد؟ كدام ارزش؟ كدام اعتبار؟ چه مسير و هدف و سبكي از زندگي؟ اين سوال آخر، بخشي تاثيرگذار از برند شماست. دقيق‌تر بخواهيم بگوييم، شما با اين مجموعه سوالات و دغدغه‌ها راهي به نام برنامه‌ريزي محتوا را طي كرده‌ايد كه به سادگي اتفاق نمي‌افتد.حركت به چپ
حركت به راست


آيا رتبه‌بندي كاركنان به نفع سازمان است؟

 

آثار گردشگري بر اشتغال

 

توسعه كارآفريني اجتماعي؛ آسيب‌ها، عوامل مؤثر و راهكارها

 

نقش عوامل فرهنگي در گرايش به كارآفريني

 

دستورالعمل اعتمادسازي در كسب وكار

 

كارآفريني اجتماعي : الگوها و مفاهيم

 

مفهوم شناسي كارآفريني اجتماعي و مروري بر ابعاد و عوامل موثر بر آن

 

توسعه خوشه هاي كسب و كار در مناطق روستايي

 

دورنماي تحقق كارآفريني اجتماعي سازماني با نگاهي به مسئوليت اجتماعي شركت ها بر مبناي شبكه هاي نسل بعد

 

شناسايي پتانسيلهاي كارآفريني در بخش دامپروري شهرستان ايذه به منظور ايجاد اشتغال(كسب و كار)

 

عوامل نهادي تاثيرگذار بر پيدايش فعاليت‌هاي كارآفرينانه‌ي اجتماعي

 

صنعت گردشگري و سهل انگاري

 

بررسي ارتباط ميان حمايت از مالكيت شخصي با كارآفريني

 

بررسي رابطه سرمايه اجتماعي بر كارآفريني اجتماعي

 

كارآفريني اجتماعي: چگونه بنگاه‌هاي اجتماعي سودآور شدند؟

 

مطالعه ي موانع كارآفريني در ورزش كشور

 

چگونه شركت خود را براي رشد بلندمدت آماده كنيد

 

عوامل اجتماعي موثر بركارآفريني

 

كارآفريني فرهنگي

 

هم افزايي بنگاه‌هاي خرد و متوسط چگونه؟

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

بررسي اقتصادي زمينه‌هاي ايجاد كسب و كار در صنعت گل و گياهان زينتي (مطالعه موردي استان قم)

 

راهكارهاي بهبود رتبه ايران در گزارش انجام كسب و كار بانك جهاني

 

مدل چند محصولي مديريت موجودي توسط فروشنده با محدوديت سفارش هم‌زمان

 

ارائه‌ي مدلي براي ارزش‌گذاري دانش

 

تجربيات برخي كشورها در ارزيابي محيط كسب و كار

 

دولت و هرم وارونه اشتغال

 

بسته پيشنهادي براي افزايش توليد و اشتغال

 

تحقق كار شايسته مهمترين بخش برنامه حوزه اشتغالزايي است

 

واكاوي مشكل دانشكده‌هاي كسب‌و‌كار‌ در تدريس كارآفريني - كارآفريني از ديدگاه آكادمي

 

تعاريف مفاهيم واژه‌هاي مرتبط با بازاركار

 

فهرست اولويت‌ها و طرح‌هاي پژوهشي مركز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي در سال 1390

 

بررسي عوامل موثر بر سنجش و بهبود فضاي كسب و كار در ايران

 

كاهش هزينه‌هاي اوليه و رشد كارآفريني مهم‌ترين نتايج دوركاري

 

شاخص هاي استاندارد و جهاني كارآفريني در كشور

 

شاخص فعاليت‌هاي كارآفرينانه در كشور

 

طرح ايجاد فضاي مساعد كارآفريني و رفع موانع كسب و كار

 

بررسي عوامل موثر بر فرآيند كارآفريني مستقل

 

بررسي عوامل مرتبط با كارآفريني و عملكرد شغلي

 

بررسي پتانسيل کارآفريني اجتماعي

 

مقايسه ويژگي‌هاي شخصيتي افراد كارآفرين و غيركارآفرين

 
1 2

بازشدن قفل اشتغال با كليد وب

 

24 اقدام فوري در بازار كار/ طراحي بسته‌هاي جديد اشتغالي

 

تيم توليدمحتوا چطور به هدف نزديك مي‌شود يك سناريوي تمام‌عيار براي يك استارت‌آپ

 

چند نكته مهم و در عين حال كم‌هزينه در تبليغات

 

وقتي انگيزه كافي براي كسب و كار نداريم چه كنيم

 

بوم مدل كسب و كار چيست؟

 

اين طرح فارغ التحصيلان بيكار را جذب مي‌كند

 

هشدار بانك جهاني درباره بحران اشتغال

 

سرمايه‌گذاران به دنبال چه كارآفريناني هستند؟

 

افزايش شمار بيكاران به 75 ميليون نفر

 

قبل از شروع يك كسب‌وكار به نداي درون خود گوش دهيد

 

فرهنگ و مديريت جهادي، بسترساز تحقق اقتصاد مقاومتي

 

قاچاق و محيط كسب‌و‌كار

 

مشاغل سنتي در پشت ويترين خاطره‌ها

 

هشدار درباره موج جديد تقاضا براي كار

 

16 دستور ويژه روحاني درباره اشتغال

 

مهارت، كليد كار آفريني در اقتصاد مقاومتي

 

بهترين و بدترين نكات در مورد كارآفرين بودن

 

راهنماي ايجاد شركت ها و موسسات دانش بنيان

 

جزئيات پرداخت تسهيلات‌ ضمانتي به دانش آموختگان كشاورزي

 
1 2 3 4 5


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است