صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 4806                                               
گفت و گو منبع
گفتگو با خانم ماهرخ فلاحي عنوان
نويسنده
1385/02/25 تاريخ

گفتگو با خانم ماهرخ فلاحي مؤسس و مدير دامپروري فلاحي و نايب رئيس شوراي شهر محمدشهر كرج

خلاصه
نشريه تخصصي اشتغال و كارآفريني رويش شماره 8 و 9 مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2 3 4

همراه با كارآفرينان

گفتگو با خانم ماهرخ فلاحي

مؤسس و مدير دامپروري فلاحي و نايب رئيس شوراي شهر محمدشهر كرج

 

خانم ماهرخ فلاحي در سال 1322 هجري شمسي در تهران بدنيا آمد. دوران ابتدايي، راهنمايي و متوسطه را در اين شهر به پايان رساند و براي اخذ مدرك كارشناسي در رشته زبان انگليسي وارد دانشسراي عالي تهران شد. ايشان پس از اخذ مدرك كارشناسي تحصيلات خود را در رشته روانشناسي _ آموزشي استثنايي دانشگاه ترتبيت مدرس ادامه داد و پس از دريافت مدرك كارشناسي ارشد به حرفه معلمي پرداخت جهت ادامه تحصيل وارد دانشگاه تربيت مدرس گرديد و در رشته روانشناسي _ آموزش استثنايي موفق به اخذ مدرك كارشناسي ارشد شد. وي پس از اتمام تحصيلات دانشگاهي به حرفه معلمي پرداخت و به مدت 25 سال در سمت‌هاي دبير و رئيس دبيرستان در وزارت آموزش و پرورش خدمت نمود. ايشان در حال حاضر مديريت دامپروري فلاحي محمدشهر كرج را بر عهده دارد و به پرورش گاو اصيل شيري و ارائه خدمات دامپروري مشغول است. وي در سال 1382 با اكثريت آرا مردم محمدشهر كرج به عنوان نماينده شوراي شهر و رياست آن برگزيده شد كه به دليل مشغله فراوان ترجيح داد تا به عنوان نايب رئيس شوراي شهر به ياري مردم آن منطقه بپردازد.

به منظور بهره‌مندي از تجارب و نظرات ايشان گفتگويي را با ايشان انجام داده‌ايم كه در زير مي‌خوانيد:

 

به عنوان سؤال نخست تا چه حد با مباحث تئوريك كارآفريني آشنايي داريد؟ آيا در اين زمينه مطالعاتي انجام داده‌ايد؟ به طور كلي تعريف شما از واژه كارآفريني چيست و به نظر شما چگونه مي‌توانيم در سطح كشور كارآفريني را توسعه دهيم؟

متأسفانه به دليل مشغله كاري فراوان فرصت چنداني براي مطالعه ندارم. اقدامات من بيشتر شامل تجربيات كاري مي‌باشد اما كارآفريني در عمل، تقويت خودباوري در انسان است. اگر بتوانيم به خلق چنين تربيت و انگيزه‌اي در فرزندانمان بپردازيم و آنها را از سنين دبستان تا دانشگاه خلاق و با انگيزه كنيم مسلماً موفق بوده‌ايم چرا كه فرزند شما مي‌داند كه مي‌تواند. البته گاهي اوقات سرمايه شخصي نيز بسيار كمك مي‌كند و شخص را كمتر دچار ريسك‌پذيري و مشكلات مي‌سازد. در غير اين صورت بهتر است با تشكيل تعاوني‌هاي چند نفره به سمت و سوي كارآفريني حركت كنيم. سرمايه و مشاركت تنها عوامل كمك‌كننده نيستند و مسلماً اين وظيفه برخي وزارتخانه‌ها و نهادهاي ذيربط است كه مي‌بايست به كشف افراد بپردازند، سرمايه لازم را در اختيار اعضاي تعاوني بگذارند و دولت نيز آنها را حمايت كند. در اين صورت است كه كارآفرينان حتي جلوتر از دولت به راه مي‌افتند و ايجاد خلاقيت و نوآوري مي‌كنند. البته منظور از در اختيار گذاردن سرمايه از طريق دولت اين نيست كه بدون حساب و كتاب و بدون اينكه كار بازدهي داشته باشد اين اقدامات صورت بگيرد چرا كه بدين ترتيب ورشكستگي حاصل خواهد شد.

1 2 3 4بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است