صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 6296                                               
بررسي وضعيت اشتغال زنان در بخش صنايع دستي
پژوهش منبع
بررسي وضعيت اشتغال زنان در بخش صنايع دستي عنوان
مصطفي رستمي نويسنده
1387/08/20 تاريخ

در اين مقال وضعيت کيفي و کمي اشتغال زنان استان مازندران در بخش صنايع دستي در گذشته و حال، در مقايسه با مردان و در محدوده منطقه شاخص شهرستان ساري، مورد بررسي و تحليل قرار گرفته است.

خلاصه
پژوهشنامه علوم انساني و اجتماعي مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

با توجه به جايگاه صنايع دستي به عنوان دومين عامل رشد و توسعه ي توليد ناخالص ملي و نيز در کناز صنعت گردشگري به عنوان مهمترين منبع رشد اقتصاد جهاني، نقش زنان شاغل در اين حوزه چه در سطح جهاني و چه در سطح کشور و به تبع آن در سطح استان مازندران، بسيار درخور توجه است.

اگر گفته شود بيش از نيمي از 150 نوع رشته صنايع دستي در کشور از طرف زنان فعال است و در برخي از آنان نقش مبدع و پيشکسوت را ايفا مي کنند، سخن گزافي نيست.

اما به راستي با عنايت به چنين نقش و جايگاه شايسته جمعيت زنان شاغل در بخش صنايع دستي - به ويژه در استان مازندران - وضعيت کيفي و کمي اشتغال آنان در مقايسه با مردان چگونه و در چه سطحي است؟ تحصيلات موقعيت هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي چه تاثيري در کيفيت حضور زنان در اين بخش دارد؟

در اين مقال وضعيت کيفي و کمي اشتغال زنان استان مازندران در بخش صنايع دستي در گذشته و حال، در مقايسه با مردان و در محدوده منطقه شاخص شهرستان ساري، به منظور سياستگذاري کلان توسعه در آينده با استفاده از آمارهاي ماخوذه از سازمان هاي ذي ربط مورد بررسي و تحليل قرار گرفته است.

 لطفا براي دريافت متن كامل مقاله كليك كنيد
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است