صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 3494                                               
گزارش منبع
آشنايي با مفهوم نقطـه تجـاري (TRADE POINT) عنوان
عطاء اله پويان نويسنده
1384/09/01 تاريخ

اين گزارش ضمن ارائه تعريفي از مفهوم نقطه تجاري و خدمات قابل ارائه توسط اين نقاط، به ذکر وضعيت آن در کشور و اقدامات صورت گرفته در اين خصوص مي پردازد.

خلاصه
واحد سازماني : حوزه معاونت بازرگاني خارجي اداره اطلاع رساني و تجارت الکترونيک مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2 3 4 5 6

مقدمه :

گستردگي عمليات تجاري و بازرگاني در بخشهاي مختلف اقتصادي به گونه اي است که نيازمند انبوهي از اطلاعات مختلف در زمينه هاي متعدد توليد، توزيع، مصرف، صادرات ، واردات و ... مي باشد که به راحتي در اختيار متقاضيان قرار گيرد و از طرفي شرايط ارتباط و تعامل اقتصادي و تجاري در عرصه هاي بين المللي براي تجار و بازرگانان بايستي فراهم گردد تا زمينه حضور و رقابت آنان در بازارهاي بين المللي آماده گردد، فلذا ايجاد نقطه تجاري در يک کشور به همين منظور است و در واقع به معناي ايجاد محيط مناسب براي تسهيل عمليات بازرگاني و انجام کليه فعاليتهاي تجاري در زير يک سقف مي باشد.

نقطه تجاري يکي از جنبه هاي اصلي تجارت الکترونيکي است که توسط سازمان ملل متحد تعريف شده است و تقريباً در تمام کشورهاي جهان اين نقاط ا يجاد گرديده است.

با استفاده از امکانات نقاط تجاري امکان دسترسي عموم بازرگانان به اطلاعات موردنيازشان افزايش مي يابد و نتيجه اين کار رونق تجارت و بازرگاني مي باشد، بعلاوه استفاده از نقاط تجاري در کاهش هزينه مبادلات بازرگاني نقش عمده اي را ايفا مي کنند و سرعت مبادلات را افزايش مي دهند و تسهيلات فراواني را براي تجار و بازرگانان فراهم مي کنند. در اين گزارش ضمن ارائه تعريفي از مفهوم نقطه تجاري و خدمات قابل ارائه توسط اين نقاط به ذکر وضعيت آن در کشور و اقدامات صورت گرفته در اين خصوص پرداخته مي شود.

1 2 3 4 5 6


حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است