صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 3286                                               
مديريت سرمايه‌گذاري بين‌المللي
مقاله منبع
مديريت سرمايه‌گذاري بين‌المللي عنوان
عليرضا مهدي‌پور نويسنده
1387/02/28 تاريخ

مديريت سرمايه‌گذاري در بازارهاي سرمايه به معرفي بخش‌هاي صنعتي تشکيل‌دهنده بازار سرمايه، يافتن صنايع برتر، تحليل تکنيکال و استراتژي‌هاي معاملاتي، تجزيه و تحليل صورت‌هاي مالي و بررسي شاخص‌هاي اقتصادي در بازارهاي سرمايه مي‌پردازد.

خلاصه
گروه مالي ايران مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

بازارهاي سرمايه در اقتصاد جهاني نقش بسيار مهمي ايفا مي‌کنند. اين بازارها شامل بازارهاي ارز، سهام، کالا و اوراق بهادار مي‌باشند. سرمايه‌ها از سويي به سوي ديگر در گردش مي‌باشند و بدين‌سان تجارت جهاني شکل مي‌گيرد.

بي‌شک در اين دوران، مديريت سرمايه‌گذاري پا به عرصه وجود مي‌گذارد و دائماً اهميت آن پر‌رنگ‌تر مي‌شود. فرآيند تصميم‌گيري در هر يک از اين بازارهاي سرمايه و انتخاب محصول مناسب، بررسي موشکافانه‌تر و استفاده از تحليل‌هاي آماري، فني و بنيادين دارد.

به همين دليل سالهاست كه بورس‌هاي بين‌المللي سهام، کالا و اوراق بهادار با ايجاد برنامه‌هاي آموزشي به صورت پيوسته سرمايه‌گذاران را با شيوه‌هاي نوين معاملاتي و تحليل‌هاي كارشناسي آشنا مي‌سازند.

صنعت سرمايه‌گذاري در بسياري از کشورهاي پيشرفته در رده صنايع برتر طبقه‌بندي مي‌شود و اهميت بسياري به آن داده مي‌شود. زيرا سرمايه‌گذاري به معناي عام خود مي‌تواند سرچشمه همه تحولات اقتصادي و اجتماعي در اين كشورها باشد و از اين‌رو مديريت بر آن نيز از اهميت و حساسيت بسيار بالايي برخوردار است.

دليل اين امر آن است كه سرمايه در جوامع امروز جهان اصولاً از هزينه فرصت بالايي برخوردار است و از اين‌رو در جامعه‌اي از جوامع جهان مستقر شده و در فرايند ارزش‌آفريني اقتصادي نقش برعهده مي‌گيرد كه ريسك كمتر و درآمد بالاتري را داشته باشد.

در اين كشورها خلاء آموزشي در اين حوزه را دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش سرمايه‌گذاري، مراکز معاملاتي و نيز شرکت‌هاي مشاوره‌اي و سرمايه‌گذاري پر مي‌کنند. در حقيقت روش‌هاي معاملاتي و مديريت سرمايه‌گذاري در اين بازارها به سرمايه‌گذاران آموزش داده مي‌شود تا سرمايه‌گذارن با دانش و تجربه کافي وارد اين بازار‌ها مي‌شوند. و بدين‌سان جريان سرمايه کنترل مي‌شود و از تمرکز سرمايه در بازارهاي موازي مانند مسکن جلوگيري مي‌شود.

مديريت سرمايه‌گذاري در بازارهاي سرمايه به معرفي بخش‌هاي صنعتي تشکيل‌دهنده بازار سرمايه، يافتن صنايع برتر، تحليل تکنيکال و استراتژي‌هاي معاملاتي، تجزيه و تحليل صورت‌هاي مالي، بررسي شاخص‌هاي اقتصادي و کاربرد آمار و رياضيات پبشرفته در بازارهاي سرمايه مي‌پردازد.

در کشور ما نيز اقداماتي جهت ايجاد فرهنگ سرمايه‌گذاري در بازارهاي سرمايه شکل گرفته است که مي‌توان به ارائه آموزش‌هاي عمومي، ايجاد سيستم‌هاي اطلاع‌رساني، ايجاد تالارهاي منطقه‌اي در شهرهاي مختلف و تالارهاي معاملات سهام، ايجاد بورس کالا و بهينه‌کردن سيستم‌هاي معاملاتي سهام در چند سال گذشته اشاره کرد.

آماده کردن سرمايه‌گذاران خرد و کلان براي ورود به چنين بازارهاي پرريسکي نيازمند مجهز کردن ايشان به دانش روز، تحليل‌هاي فني و بنيادين، تکنيک‌هاي تصميم‌گيري و در نهايت مديريت سرمايه‌گذاري در بازارهاي سرمايه مي‌باشد.

در اين شرايط در صورت ايجاد بستر مناسب براي کسب سود در بازارهاي سرمايه در کشورمان بي‌شک از التهاب سفته‌بازي در بازار مسکن نيز کاسته مي‌شود.

 لطفا براي دريافت متن كامل مقاله كليك كنيدحركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است