صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 1622                                               
نخستين جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه
گزارش منبع
نخستين جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه عنوان
گروه بورس نويسنده
1388/09/04 تاريخ

نخستين جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه در 16 بخش با حضور رييس سازمان بورس، مديرعامل شركت بورس، مديرعامل بورس كالا، دو نماينده وزير اقتصاد و همچنين فعالان اقتصادي حوزه بازار سرمايه با انتخاب 40 شخصيت و نهاد برتر برگزار شد.

خلاصه
بورس مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

  • صالح آبادي در نخستين جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه: به دنبال بهبود عملكردها هستيم‌

گروه بورس- نخستين جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه در 16 بخش با حضور رييس سازمان بورس، مديرعامل شركت بورس، مديرعامل بورس كالا، دو نماينده وزير اقتصاد و همچنين فعالان اقتصادي حوزه بازار سرمايه روز يكشنبه در محل سالن همايش‌هاي صداوسيما با انتخاب 40 شخصيت و نهاد برتر برگزار شد.

  • لايحه توسعه ابزارها و نهادهاي مالي جديد در صحن مجلس‌

رييس سازمان بورس اوراق بهادار از طرح لايحه توسعه ابزارها و نهادهاي مالي جديد در صحن مجلس طي چند هفته آينده، تفاهمنامه‌ سازمان بورس با بانك مركزي براي همكاري مشترك و معلاملات 20 هزار ميليارد توماني در هشت ماه خبر داد و با بررسي وضعيت بورس‌ها به ناشران و كارگزاران چند توصيه كرد.


علي صالح‌آبادي عصر روز يكشنبه در مراسم نخستين جشنواره برترين‌هاي بازار سرمايه با اشاره به تصويب قانون بازار اوراق بهادار در اول ‌آذر‌ماه 84 كه توسط نمايندگان مجلس هفتم صورت گرفته بود، اظهار داشت: با اجراي اين قانون ساختار جديدي در بازار سرمايه ايجاد شد. از اين پس هم سعي در تقويت كيفيت و كارايي ساختارهاي موجود و بهبود عملكردها داريم. 


صالح‌آبادي ادامه داد: اين در حالي است كه براي اجراي بهتر قانون و توسعه نهادها و ابزارها و افزايش نقش بازار سرمايه در تامين مالي كشور و همچنين رفع برخي خلاء‌ها به تدوين لايحه متمم و كامل‌كننده‌اي نياز بود. بر اين اساس لايحه توسعه ابزارها و نهادهاي مالي جديد در شوراي مالي بورس تصويب و به دولت و سپس مجلس ارايه شده كه خوشبختانه بعد از تصويب يك فوريتي آن در تيرماه، اين لايحه هفته گذشته در چند كميسيون مجلس به تصويب رسيد تا ظرف چند هفته آينده در صحن علني مجلس مطرح و تصويب شود.

با اين اتفاق شاهد توسعه ابزارها و نهادهاي مالي جديدي در بازار سرمايه خواهيم بود.   
وي افزود: با تصويب و ابلاغ اين لايحه كه تا قبل از پايان سال‌جاري خواهد بود از فعالان بازار سرمايه انتظار مي‌رود در جهت تقويت ابزارها و نوآوري‌هاي جديد و رفع خلاء‌ها و تقويت زير‌ساخت‌ها حركت كنند كه نيازمند كار
جمعي است.   

  • تفاهمنامه‌ سازمان بورس با بانك مركزي

رييس هيات مديره سازمان بورس اوراق بهادار به لزوم نزديك‌تر شدن رابطه بازارهاي سرمايه و پول اشاره كرد و گفت: با توجه به برگزاري جلسات سازمان بورس با بانك مركزي در چند هفته اخير به دنبال تفاهمنامه‌اي با بانك مركزي با هدف كمك به يكديگر هستيم كه در يك مورد هم توافق نهايي حاصل شده است. اين درحالي است كه زمينه عرضه انواع سكه بانك مركزي در بورس كالا فراهم شده كه با توجه به كمك بانك ملي، بورس كالا كه هم اكنون ميزبان معاملات قرارداد آتي سكه است به مرجع تعيين نرخ سكه كشور تبديل شود.

 
صالح‌آبادي از موافقت بانك مركزي با عضويت شركت سپرده‌گذاري مركزي در سامانه الكترونيكي بانك‌ها و راه‌اندازي ميزهاي صنعت در بورس كالا خبر داد و در ادامه به لزوم توسعه الكترونيكي بازار سرمايه در همه جنبه‌ها تاكيد كرد و گفت: شوراي عالي بورس آماده كمك و حمايت از الكترونيكي شدن بازار سرمايه بوده و بودجه مناسبي را براي اين موضوع در نظر گرفته است بنابراين از همه فعالان بازار سرمايه درخواست دارم در حذف امور دستي و كاغذ و توسعه الكترونيكي بازار سرمايه كمك كنند.    
 
صالح‌آبادي در خاتمه با اشاره به آغاز مباحث و ابزارهاي اسلامي از سال 85 و برگزاري 40 جلسه و طراحي چند محصول كه بعد از تصويب لايحه توسعه ابزارها و بازارها به كار گرفته خواهد شد دو تقاضا از فعالان بازار سرمايه را مطرح كرد و گفت: فعالان بازار سرمايه مي‌توانند در تدوين مقررات شفاف‌‌تر در حوزه‌هاي مختلف و كمك به اجراي مقررات مصوب فعال باشند.   
قراردادهاي آتي تا پايان امسال در بازار سرمايه اجرايي مي‌شوند


همچنين مديرعامل شركت بورس با بيان اينكه قانونمند شدن بازار سرمايه از آرزوهاي ديرينه فعالان بازار است، گفت: اجزاي مختلف بازار بايد با همكاري يكديگر و توسعه همزمان به رشد و توسعه بازار كمك كنند.
وي افزود: براي توسعه هر بخش و بازاري، قانون‌سازي يك امر مهم است،براي بازار سرمايه كشور نيز اين قوانين تدوين و تصويب شد و بايد بدانيم لازمه پيشرفت هر بخش قانونمند شدن آن است.   


مدير‌عامل شركت بورس بيان كرد: نهادسازي يكي از مزايا و شرايط قانونمندي در بازار است و با چنين شرايطي نقد‌شوندگي و كشف قيمت بازار آسان‌تر مي‌شود بنابراين نهادها نقش اساسي در نقدشوندگي و كشف قيمت براي تخصيص درست سرمايه دارند.   


قاليباف اصل با اشاره به اينكه باتصويب اين قانون امكان تاسيس نهادهاي مختلفي ايجاد شده است، گفت: وجود احكام بازار اوليه كه در قانون جديد ديده شده، يكي از مسايلي است كه نقش بازار ثانويه را در تامين‌مالي كشور افزايش مي‌دهد زيرا دنيا و محيط در حال تغيير است بنابراين بايد مقررات بازار نيز به تناسب آن تغيير كند تا همگام با تغييرات دنيا پيش برويم.   
افزايش همدلي در بين فعالان بازار   


مديرعامل شركت بورس با اشاره به اينكه انگيزه كار در بازار سرمايه افزايش مي‌يابد، اظهار داشت: يكي از حسن‌هاي اين جلسات اين است كه هر سال در روز تصويب قانون بازار اوراق بهادار همه فعالان بازار سرمايه كنار هم جمع مي‌شوند و از اين طريق به افزايش همدلي در بازار سرمايه كمك مي‌كنند.   
قاليباف اصل با اشاره به اينكه حجم معاملاتي كه در يك سال گذشته انجام شد به 15 هزار ميليارد تومان رسيده است، گفت: شركت بورس و سازمان بورس، كارگزاري‌ها، كانون نهادهاي سرمايه‌گذاري، فرابورس و بورس كالا و ساير نهادها كه از اجزاي تشكيل دهنده بازار هستند، مي‌توانند به توسعه بازار كمك ‌كنند، زيرا تمامي اجزاي بازار سرمايه تكاليف خاصي دارند كه همه آنها بايد به همراه يكديگر توسعه‌يافته و بزرگ شوند.

  • نقش بازار ثانويه در تامين مالي‌ نشان داده شود   

قاليباف اصل اظهار داشت: لازمه اينكه نقش بازار ثانويه در تامين مالي كشور نمايان شود اين است كه بخش‌هاي مختلف با يكديگر همكاري داشته باشند و هر كسي در حوزه‌هاي خود به فكر توسعه آن بخش باشد زيرا اجزاي بازار همانند اجزاي يك بدن هستند كه بايد همزمان با يكديگر بزرگ شده و فعاليت كنند.


وي با اشاره به اينكه يكي از مسايل حرفه‌اي شدن بازار اخلاق در بازار سرمايه است، گفت: اين مساله يك بحث جدي است كه بايد پيگيري كنيم و تا زماني كه اخلاق حرفه‌اي در بازار ايجاد نشود بازار حرفه‌اي نخواهيم داشت و هر حوزه با توجه به وظيفه و نقش خود به بازار سرمايه كمك كند.


مديرعامل شركت بورس بيان كرد: براي شفافيت در عرضه‌هاي اوليه تلاش‌هاي زيادي صورت گرفت تا بتوانيم بيشترين اطلاعات را در اختيار سهامداران و فعالان بازار قرار دهيم همچنين قوانيني كه در دو سال قبل تدوين شده نيز با توجه به تغيير شرايط در حال بازنگري است.

  • افتتاح سايت آموزش‌ بورس اوراق بهادار

قاليباف‌اصل گفت: فرهنگ‌سازي و آموزش يكي از مسايل مهم در بازار سرمايه است و بر اين اساس امروز (روز گذشته) سايت آموزش بورس اوراق بهادار افتتاح مي‌شود تا موارد آموزشي كه در كل بازار نياز است از اين طريق فراهم ‌شود البته اين سايت هفته گذشته راه‌اندازي شد ولي در اين جشنواره از آن رونمايي مي‌كنيم.

  • توافق براي ورود كالاهاي وارداتي كشاورزي به بورس كالا

در ادامه جلسه مديرعامل شركت بورس كالا خبر داد كه كارگروه مشتركي با گمرك ايران شكل گرفته تا امكان عرضه اوليه كالاهاي وارداتي كشاورزي كه سالانه هشت ميليون تن است در بورس كالا وجود داشته باشد.
علي‌اكبر ‌هاشميان با اشاره به سابقه 6- 5 ساله فعاليت بورس‌هاي فلزات، كشاورزي و يكساله محصولات پتروشيمي و فرآورده‌هاي نفتي و اينكه بورس كالا در مسير رشد و بالندگي قرار گرفته، اظهار داشت: بورس‌ها ابزار اقتصاد آزاد هستند و اگر با بازار آزاد و رقابتي مواجه نشوند به رشد نخواهند رسيد اما خوشبختانه با اجراي طرح تحول اقتصادي مي‌توان به آزاد‌سازي بازارهاي پول و سرمايه اميدوار بود.   


وي ادامه داد: براي آزاد‌سازي اقتصاد بايد چهار ركن شامل بازار پايه محور بودن و آزادسازي، خروج دولت از تصدي‌گري و مالكيت، آزاد‌سازي نرخ ارز و سهولت در تامين منابع مالي از طريق بازار سرمايه مدنظر قرار گيرد.


هاشميان ركورد جهاني حاكم بر اقتصاد كشور را مدنظر قرار داد و گفت: در طول هفت ماه گذشته 46 و 37 درصد از قيمت‌هاي جهاني فولاد و فلزات اساسي و همچنين 30 تا 35 درصد از نرخ محصولات پتروشيمي و نفت كاسته شده است، اين در حالي است كه بازار جهاني هنوز چشم‌انداز روشني از آينده ندارد و رييس‌جمهور آمريكا نيز بار ديگر اعلام خطر كرده است.   
مديرعامل شركت بورس كالا با بيان اينكه با وجود ركورد جهاني مصارف داخلي كشور رشد كرده است، ادامه داد: در هفت ماه گذشته 16 درصد در بخش فولاد و 13 درصد در بخش سيمان افزايش داشته‌ايم از طرف ديگر 23 درصد اضافه واردات به وجود آمده كه با اين اوضاع مي‌توان به شكوفايي اقتصاد ايران اميدوار بود.


به گفته‌ هاشميان، در هفت ماه گذشته حجم معاملات بورس كالا 7/5 هزار ميليارد تومان بوده و در رينگ صادراتي محصولات پتروشيمي و فرآورده‌هاي نفتي بالغ بر 190 هزار تن به ارزش 125 ميليون دلار داد‌و‌ستد شده است. از سوي ديگر 212 هزار سكه در قالب معاملا قراردادي معامله شده است.


وي با اشاره به اينكه معاملات قرارداد آتي انجام شده روي سكه اميدوار‌كننده است، تاكيد كرد: با توجه به تثبيت جايگاه بورس كالا در معاملات آتي، بايد به سمت اوراق مبتني بر كالا حركت كنيم تا فعاليت بورس كالا در اين قالب توسعه يابد.


وي افزود: در اين هدف اعتبارات بانكي يكي از موانع اصلي است چرا‌كه توسعه فعاليت بورس مبتني بر اوراق كالا بدون پشتيباني بانك‌ها و عدم تخصيص اعتبار به معاملات بورس كالا و اموال تجار امكان‌پذير نيست بنابراين از بانك مركزي و سيستم بانكي تقاضا دارم نسبت به تامين اعتبار اسناد معتبر عنايت داشته باشند.


به گفته اين مقام مسوول در شركت بورس كالا، از اول سال 87 تاكنون 450 كيلو شمش طلا داد‌و‌ستد شده و آمادگي كامل براي شكل‌گيري بازار معاملات اين محصول وجود دارد و تجار مي‌توانند در عوض ارايه شمش طلا، سكه دريافت كنند تا از اين طريق هزاران تاجر قادر به حضور در بورس كالا باشند.


هاشميان گفت: در حال حاضر 80 شركت داخلي و 41 شركت خارجي اقدام به عرضه 44 كالا در 160 زير‌گروه مي‌كنند. اين در حالي است كه در اولين فرصت معاملات قرارداد آتي ذرت و پلي اتيلن نيز امكان‌پذير خواهد بود.   
وي ادامه داد: كارگروه مشتركي با گمرك ايران شكل گرفته تا امكان عرضه اوليه كالاهاي وارداتي كشاورزي كه سالانه هشت ميليون تن است در بورس كالا وجود داشته باشد.


وي در بخش ديگري از اظهارات خود به كمبود صندوق‌هاي پوشش ريسك در بورس كالا اشاره كرد و گفت: اين نوع صندوق‌ها با وجود نياز فعالان شكل نگرفته‌اند در حالي كه شايد صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري با تغيير كوچكي بتوانند به صندوق‌هاي پوشش ريسك تبديل شوند كه جا دارد اين موضوع در اولويت سازمان بورس اوراق بهادار قرار گيرد.


هاشميان در خاتمه گفت: اين درحالي است كه گسترش معاملات بين بانكي هنوز محدوديت‌هايي دارد و به ساعت 30:13 محدود است. در حالي كه با همكاري بانك مركزي مي‌‌توان تسويه الكترونيكي 24 ساعته معاملات بورس كالا وجود داشته باشد

  • معرفي برترين‌ها   

در اين جلسه آقاي گزين برترين ناشر بورس از شركت نيروترانس، مهري مدير‌عامل كارگزاري مفيد برترين كارگزاري بورس و در صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري به صندوق سرمايه‌گذاري پويا به مديريت شركت نهايت‌نگر، رتبه دوم به صندوق بورس ايران و رتبه سوم باز به صندوق سرمايه‌گذاري پيشتاز اختصاص يافت.


برترين مدير سرمايه‌گذاري صندوق سرمايه‌گذاري مشترك به بياتي از صندوق سرمايه‌گذاري مشترك آگاه، در بخش برترين عرضه‌كننده بورس كالا در حوزه فلزات به بابايي مديرعامل شركت ذوب آهن اصفهان و در حوزه فرآورده‌هاي نفت و پتروشيمي به شاد‌دل مدير‌عامل شركت پتروشيمي تعلق گرفت.


همچنين در برترين تشكل‌هاي فعال رتبه اول به حسيني رييس اتحاديه صادر‌كنندگان نفت، گاز، پتروشيمي، رتبه دوم به آزاد مدير اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد و رتبه سوم به كشتي‌آراي مدير‌عامل اتحاديه كشوري طلا و جواهر اختصاص داده شد.   
رتبه اول فعال‌ترين معامله‌گر قراردادهاي آتي بورس كالا به فرهاد عبدالله زاده از شركت كارگزاري نهايت نگر، رتبه دوم به ميرصانعي مدير‌عامل شركت كارگزاري پارس ايده بنيان تعلق گرفت و در حوزه برترين شركت نرم‌افزاري نيز شركت تدبير پرداز به مدير‌عاملي موسوي و در برترين نرم‌افزار رتبه اول جعفري مدير‌عامل شركت نرم‌افزاري كدال، رتبه دوم موسوي نژاد مدير‌عامل شركت رايان افزا انتخاب شدند.


در حوزه تاليف كتاب در بخش اول كه مربوط به تئوري‌ها و مديريت مالي و سرمايه‌گذاري است هفت نفر انتخاب شد كه به ترتيب رتبه اول به فريدون رهنما، دوم به‌هاشم نيكو مرام به دليل تاليف كتاب مديريت راهبردي و رتبه سوم به غلامرضا اسلامي بيدگلي به دليل تاليف كتاب مباحثي در تئوري و مديريت مالي رسيد.


همچنين رضا راعي، احمد پويان‌فر مولفان كتاب سرمايه‌گذاري پيشرفته، حجت الاسلام سيد عباس موسويان مولف كتاب ابزارهاي اسلامي سلوك و غلامعلي معصومي‌نيا مولف كتاب ابزارهاي مشتقه به عنوان نفرات چهارم تا هفتم اين بخش انتخاب شدند


در بخش دوم تاليف كتاب كه مربوط به مهندسي مالي و مديريت ريسك بود، مسعود درخشان با تاليف كتاب اوراق مشتقه به عنوان برترين‌نويسنده و مولف انتخاب شد.


در حوزه فرهنگ‌سازي و آموزش محمدرضا مهران فر مدير بورس منطقه‌اي گيلان با كتاب آشنايي با مفاهيم بورس اوراق بهادار رتبه اول و سيدمجتبي فنايي با كتاب خودآموز بورس رتبه دوم اين حوزه را به خود اختصاص دادند.


در حوزه فعال‌ترين سهامدار بورس بهروز نادري‌نژاد در حوزه سالمندترين سهامدار، محمد مومن هروي با 93 سال سن متولد مشهد و خردسال‌ترين سهامدار به غزل محبي متولد 14 شهريور سال 88 تعلق گرفت.


بنابراين رتبه اول در حوزه شركت برتر فعال در حوزه كودك و بازار سرمايه حجت احدي مدير‌عامل شركت تصويرپرداز رايانه دنياي تاتي و سه نفر نيز در رتبه دوم انتخاب شدند كه نفر اول مهري ماهوتي نويسنده كتاب تصويرهاي كوچك آرزوهاي بزرگ، نفر دوم رضايي نصير با كتاب تصويرهاي كوچك آرزوهاي بزرگ و نفر سوم تصويرگر اين كتاب است.


در حوزه برگزيدگان كشوري دانش‌آموزي بورس عماد ملايي و محمد فراقي پور به عنوان نفر اول و دوم اين بخش انتخاب شدند.   
بخش پاياني اين جشنواره كه به رسانه‌ها اختصاص دارد، در بخش گفت‌وگو علي رضايي زاده از خبرگزاري فارس، الهه پيروي از خبرگزاري ايسنا، منيژه حياتي از روزنامه دنياي اقتصاد به ترتيب سه نفر برتر اين بخش شدند و همچنين در بخش خبر با توجه به اينكه نفر اول انتخاب نشد، الهام علاقه‌مندان از روزنامه ايران، عليرضا باغاني از دنياي اقتصاد به عنوان نفر دوم و سوم اين بخش انتخاب شدند.


در بخش مقاله نيز همچون خبر نفر اول وجود نداشت و آزاده حسيني از دنياي اقتصاد و مهري خليلي از روزنامه كارون (خوزستان) رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. در بخش گزارش تحليلي در رتبه اول، دوم و سوم به ترتيب ستاره شهرياري از جهان صنعت، همايون دارابي از دنياي اقتصاد و بابك اخوت‌پور از روزنامه همشهري معرفي شدند.


در گزارش توصيفي با توجه به اينكه كسي در رتبه اول انتخاب نشد، معصومه طاهرخاني از روزنامه دنياي اقتصاد و اعظم شريفي از دنياي اقتصاد رتبه دوم و سوم و در بخش يادداشت نفر اول عليرضا كديور از دنياي اقتصاد، رتبه دوم ليلا محرابي‌پور از ماهنامه اقتصاد ايران و در رتبه سوم تقي زاده رنجبري از هفته نامه استقامت كرمان انتخاب شدند.در پايان در بخش گزارش خبري در رتبه اول امير آشتياني از روزنامه ايران،‌در رتبه دوم كتايون دارابي از روزنامه دنياي اقتصاد و در رتبه سوم همزمان زهرا مسافر و مرجان محمدي به ترتيب از روزنامه دنياي اقتصاد و روزنامه اقتصاد پويا معرفي شدند.

  • بازگشت دوباره شاخص به 11 هزار

گروه بورس- در جريان معاملات روز گذشته بازار سهام شاخص كل بورس كه چند روزي روند نزولي به خود گرفته بود، سرانجام از نيمه 12 هزار واحد به 11هزار واحد رسيد و به عدد 11 هزار و 996 واحد رسيد.   
در معاملات تالار شيشه‌اي در روز دوشنبه علاوه بر كاهش شش واحدي شاخص كل بورس، شاخص بازار دوم 69 واحد و شاخص صنعت 16 واحد افت كرد. در اين ميان شاخص شناور آزاد يك واحد و شاخص بازار اول دو واحد رشد كرد كه آمار معاملات نشان مي‌دهد شركت ايران‌خودرو و سايپا بيشترين تاثير منفي را روي شاخص داشتند.   


در بازار روز گذشته سرمايه‌گذاري غدير، مپنا و توسعه صنايع بهشهر از بهترين تقاضاي خريد برخوردار بودند. همچنين سرمايه‌گذاري مسكن، كاشي و سراميك سينا و ايتالران از بيشترين افزايش قيمت و آلومراد، مارگارين و سيمان خاش از بيشترين كاهش قيمت برخوردار شدند.   

  • دادوستد 350 هزار سهم در فرابورس‌

گروه بورس- با مبادله 350 هزار سهم و گواهي سپرده، ارزش معاملات ديروز فرابورس به هفت ميليارد و 439 ميليون و 642 هزار ريال رسيد.


در معاملات روز دوشنبه دوم آذرماه بازار سهام فرابورس، تعداد 354 هزار و 446 سهم به ارزش 614 ميليون و شش هزار ريال دادوستد شد. همچنين در بازار اوراق مشاركت تعداد 648 فقره گواهي سپرده بانك كشاورزي به ارزش شش ميليارد و 825 ميليون و 636 هزار ريال تغيير مالكيت پيدا كرد.


در پايان مبادلات روز دوشنبه قيمت سهام شركت كويرتاير با 36/0 درصد كاهش به 1964 ريال، مرجان‌كار با 64/0 درصد كاهش به 6469 ريال و بيمه دي با پنج درصد افزايش به 1422 ريال رسيد.


در اين معاملات تعداد 30 هزار سهم شركت مرجان‌كار به ارزش 140 ميليون و 83 هزار ريال، تعداد 23 هزار سهم شركت كويرتاير به ارزش 45 ميليون و 166 هزار ريال و 301 هزار و446 سهم بيمه دي به ارزش 428 ميليون و 757 هزار ريال دادوستد شد.

  • امضاي تفاهمنامه بورس ايران با بزرگ‌ترين بورس آمريكاي جنوبي‌

تفاهمنامه همكاري سازمان بورس اوراق بهادار ايران با كميسيون اوراق بهادار برزيل هفته گذشته به امضاي رييس سازمان بورس اوراق بهادار ايران و رييس كميسيون اوراق بهادار برزيل رسيد.


به گزارش سنا، اين تفاهمنامه همكاري در محل كميسيون اوراق بهادار برزيل واقع در ريودوژانيرو و با حضور شاطرزاده، سفير ايران در اين كشور منعقد شد.


تبادل اطلاعات، ارتقاي سطح همكاري نهادهاي ناظر بازار سرمايه، انتشار اوراق بهادار و ساير ابزارهاي مالي، برگزاري دوره‌هاي آموزشي مشترك، توسعه منابع انساني، پذيرش متقابل، رفع موانع سرمايه‌گذاري در دو كشور، حمايت متقابل در جهت عضويت در نهادها و سازمان‌هاي بين‌المللي از مهم‌ترين مفاد اين تفاهمنامه همكاري است.صالح‌آبادي در مدت اقامت خود در برزيل از بورس سائوپلو( BMِBovespa ) بازديد وبا ادمير پينتو، رييس كل اجرايي اين بورس براي گسترش همكاري‌ها به گفت‌وگو پرداخت.گفتني است، سازمان بورس اوراق بهادار در طول دو سال گذشته پنج تفاهمنامه همكاري را با مقام‌هاي ناظر بازارهاي سرمايه مالزي، اندونزي، قرقيزستان، عمان و پاكستان منعقد كرده است.   


اين سازمان همچنين تفاهمنامه‌هاي همكاري با بانك توسعه اسلامي‌
( IDB)   و موسسه بين‌المللي آموزش ماليه اسلامي مالزي( INCEIF)  منعقد كرد تا فعاليت‌هاي بين‌المللي خود را در زمينه‌هاي مختلف گسترش دهد.


براساس آخرين آمار فدراسيون جهاني بورس‌ها، ارزش جاري بورس سائوپلو برزيل در پايان ماه سپتامبر سال 2009 به 1153 ميليارد دلار رسيد و در حال حاضر در صدر بورس‌هاي منطقه آمريكاي جنوبي قرار دارد.


 حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است