صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 3591                                               
بسته پيشنهادي بازار سرمايه اجرايي مي‌شود
گزارش منبع
بسته پيشنهادي بازار سرمايه اجرايي مي‌شود عنوان
نويسنده
1387/10/11 تاريخ

دكتر علي صالح آبادي ـ رييس سازمان بورس و اوراق بهادار ، به اقدامات اساسي و راه كارهاي پيشنهادي براي رهايي از وضعيت فعلي بازار سرمايه اشاره كرد

خلاصه
خبرگزاري ايسنا مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

ايجاد وضعيت خاص در بازار سرمايه كشور به دنبال وقوع بحران مالي در جهان و كاهش شديد قيمت فلزات و نفت و تاثير آن در شركت‌هاي بورسي مسوولان بورس كشور را بر آن داشت كه براي رفع نگراني‌هاي موجود راه كارهاي شفابخشي تحت عنوان بسته پيشنهادي به دولت ارائه كنند.

لغو عوارض صادرات سيمان، تعرفه فولاد، تخصيص منابع بانكي به شركت‌هاي بورسي و ايجاد پروژه‌هاي عمراني هر كدام مانند شكي مي تواند در بهبود حال اين بيمار موثر بوده و به تعبير بالا ترين مقام نازل بازار سرمايه فضاي سرمايه گذاري را در بورس روشن كند به همين جهت اين موارد در بسته پيشنهادي عنوان شد تا با ابلاغ دولت بتواند بخشي از نگراني و ضرر سرمايه گذاران را كاهش داده و افق روشني ايجاد كند.

دكتر علي صالح آبادي ـ رييس سازمان بورس و اوراق بهادار ـ به اقدامات اساسي و راه كارهاي پيشنهادي براي رهايي از وضعيت فعلي بازار سرمايه اشاره كرد و گفت: مهمترين اقدام در اين زمينه حمايت از بخش توليد واقعي است و نكته بسيار مهمي است كه بورس توسط آن رونق مي گيرد زيرا به دليل اينكه حوزه‌هاي مختلفي در بورس وجود دارد مي توان به انجام برخي اقدامات امور را بهبود بخشيد.

وي با ذكر مثالي ادامه داد: به عنوان مثال در بخش سيمان موضوع صادرات مطرح است كه با توجه به اينكه در داخل مشكلي براي سيمان وجود ندارد بنابراين پيشنهاد شده است عوارض صادرات سيمان لغو شود. كه اين امر به شركت هاي بورسي كمك مي كند. بنابراين اين موضوع در بسته‌ پيشنهادي به دولت پيشنهاد و مورد تصويب قرار گرفت و در حال حاضر منتظر ابلاغ آن هستيم.

وي ادامه داد: همچنين در حوزه‌ فولاد تعرفه بايد به گونه‌اي تعريف شود كه قيمت داخلي نسبت به خارجي تفاوت نداشته باشد ولي بايد تعرفه وجود داشته باشد كه از توليد داخل حمايت كند. كه در اين خصوص بايد كارگروهي تشكيل شده و ميزان تعرفه فولاد را معين كند. گرچه در وزارت بازرگاني كميسيوني وجود دارد كه مي شود در آنجا در خصوص فولاد تصميم گرفت.

صالح آبادي در ادامه الزامات اقدامات زير ساختي را مورد توجه قرار داد و عنوان كرد: بايد تخصيص بودجه‌ سه ماهه چهارم زودتر انجام شود تا تقاضا در بازار ايجاد و محصولات شركت توليد كننده خريداري شود كه اين كار بايد توسط دولت صورت گيرد.

سخنگوي سازمان بورس در بيان اقدامات مورد نياز براي بهبود وضعيت بازار به تخصيص منابع بانكي اشاره كرد و افزود: بانكها بايد در تخصيص منابع شركت‌هاي بورسي را در اولويت قرار داده و به شركت‌هاي كه طرح توسعه‌يي دارند كمك كنند.

وي تصريح كرد: از سوي ديگر پروژه‌هاي عمراني و ايجاد آنها (مانند مسكن مهر) مي تواند در بهبود وضعيت بازار موثر باشد زيرا از اين طريق براي محصولاتي كه شركت‌هاي بورسي توليد كننده آن هستند بازار ايجاد مي كنيم.

صالح آبادي با بيان اينكه راه كارهاي ديگري هم در بهبود وضعيت بازار وجود دارد كه تحت عنوان بسته پيشنهادي به دولت ارائه شده و قطعا تا پايان سال به نتيجه مي رسد خاطر نشان كرد: روز گذشته جلسه‌يي در وزارت امور اقتصادي و وزارت بازرگاني برگزار و موارد مذكور مطرح شد كه جمع بندي آن به دولت ارائه شده و منتظر ابلاغ آن توسط دولت هستيم كه به زودي اين كار انجام مي شود.

وي با تاكيد بر اينكه قطعا بسته پيشنهادي بازار سرمايه به دولت تا پايان سال به تصويب رسيده و اجرايي مي شود عنوان كرد: طبعا برخي از اين پيشنهادات مانند لغو عوارض صادراتي سيمان و تعرفه فولاد كوتاه مدت بوده و اثرات آن به سرعت در بازار نمايان مي‌شود ولي پيشنهادات ديگر ميان مدت و بلند مدت است زيرا بازار سرمايه با افق چشم انداز آينده سهم را براي بازار خريد و فروش مي كند كه با اين اقدامات فضاي سرمايه گذاي روشن مي شود.حركت به چپ
حركت به راست


بازار بورس تهران

 
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15
 

سازمان بورس اوراق بهادار تهران

 
http://new.tse.ir/
 

سازمان بورس اوراق بهادار تهران

 
http://new.tse.ir/ask-bid.html?cat=cash§ion=bi
 

شركت كارگزاري آبان

 
http://www.abanbroker.com/Farsi/BStatistics/Confir
 

شركت كارگزاري مفيد

 
http://www.mofidbourse.com/Forms/Amardaily.aspx
 

شركت كارگزاري مفيد

 
http://www.mofidbourse.com/Forms/LastPrice.aspx
 

بازار بورس تهران

 
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15
 

بانك ملي ايران

 
http://www.bmibourse.com
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است