صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 1998                                               
اقدامات جديد و بنيادي دولت براي تحول در بازار سرمايه
گزارش منبع
اقدامات جديد و بنيادي دولت براي تحول در بازار سرمايه عنوان
گزار از علي رضايي زاده نويسنده
1387/11/05 تاريخ

رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار از بررسي لايحه مالياتي توسط دولت در هفته جاري و بكارگيري شاخص‌هاي اصلاحي و جديد تا پايان سال جاري خبر داد.

خلاصه
خبرگزاري فارس مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

علي صالح آبادي ‌آخرين اخبار مربوطه به تغيير و تحولات بازار سرمايه را اعلام كرد.

  • بررسي لايحه مالياتي توسط دولت

وي در رابطه با فرآيند بررسي و تصويب لايحه مالياتي توسط دولت اظهار داشت: اين لايحه از جمله لوايح مهم بازار سرمايه است كه با تصويب آن در هيات دولت و مجلس، راه ورود ابزارهاي جديد به بازار سرمايه را باز خواهد كرد و موجب تسريع افتتاح رسمي بازار فرابورس خواهد شد.

صالح آبادي ادامه داد: آخرين وضعيت اين لايحه حاكي از آن است كه ظرف هفته جاري و در صورت تشكيل جلسه هيات دولت، اين لايحه در دولت مورد بررسي قرار خواهد گرفت، با توجه به رايزني‌هايي كه در گذشته با چند وزير انجام شده احتمال تصويب فوريت آن وجود دارد.

  • بسته سياستي در هيات دولت

سخنگوي سازمان بورس و اوراق بهادار در بخش ديگري از اظهارات خود به بسته سياستي ارايه شده براي تقويت بازار سرمايه اشاره كرد و گفت: بخشي از بررسي‌ها و فعاليت‌هاي مربوط به بسته سياستي بازار سرمايه به اتمام رسيده و توسط وزير اقتصاد به هيات دولت ارايه خواهد شد.

به گفته صالح آبادي بخشي از اين بسته كه با تغيير و تحولاتي مواجه شده در دومين همايش بررسي بحران مالي غرب مطرح شد اما حمايت 300 ميليارد توماني از بازار سرمايه در قالب تسهيلات غير مستقيم گنجانده شده است.

  • شاخص هاي جديد امسال مي آيند

صالح آبادي در برابر اين سوال كه با توجه به اتمام بررسي‌هاي شركت بورس درباره اصلاح شاخص‌هاي كنوني و طراحي چند شاخص‌ جديد، چه زماني اين شاخص ها به كار گرفته خواهند شد؟ پاسخ داد: بازنگري شاخص‌هاي كنوني بورس بر اساس سهام شناور آزاد از سال 85 مدنظر بود اما در آن زمان منتظر به كارگيري نرم‌افزار جديد معاملاتي بوديم.

عضو شوراي عالي بورس خاطر نشان كرد: بر اساس دستور‌العملي كه تهيه شده ضرايب سرمايه شركت‌ها و سهام شناور آزاد در شاخص‌‌ها لحاظ خواهند شد.

صالح‌ابادي تصريح كرد: سازمان بورس و اوراق بهادار موافق بازنگري شاخص‌هاي كنوني و طراحي شاخص‌هاي جديد است و تا پايان سال اين شاخص ها به كار گرفته خواهند شد.

به گفته وي با توجه به راه اندازي سيستم جديد معاملاتي عملياتي كردن شاخص‌هاي جديد به سهولت انجام خواهند شد.

در اين باره معاون مطالعات اقتصادي شركت بورس از اصلاح شاخص هاي كنوني بورس براساس سهام شناور آزاد و انجام معاملات در سه ماه اخير هر دوره خبر داده بود.

به گفته علي سنگينيان از طرف ديگر شاخص هاي جديدي چون شاخص 50 شركت بزرگ بازار اول ، 30 شركت بازار دوم و شاخص شركت هاي اصل 44 نيز طراحي و به تازگي به كميته بررسي شاخص سازمان بورس ارسال شده است.

  • زمان واگذاري بانك ملت با شركت بورس است

سخنگوي سازمان بورس در خاتمه درباره واگذاري سهام بانك ملت نيز گفت: اين بانك آماده واگذاري و كشف قيمت است اما زمان دقيق آن توسط شركت بورس مشخص خواهد شد.

وي گفت: بر اين اساس شركت بورس روز و شرايط واگذاري اولين بانك دولتي را اعلام خواهد كرد.حركت به چپ
حركت به راست


بازار بورس تهران

 
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15
 

سازمان بورس اوراق بهادار تهران

 
http://new.tse.ir/
 

سازمان بورس اوراق بهادار تهران

 
http://new.tse.ir/ask-bid.html?cat=cash§ion=bi
 

شركت كارگزاري آبان

 
http://www.abanbroker.com/Farsi/BStatistics/Confir
 

شركت كارگزاري مفيد

 
http://www.mofidbourse.com/Forms/Amardaily.aspx
 

شركت كارگزاري مفيد

 
http://www.mofidbourse.com/Forms/LastPrice.aspx
 

بازار بورس تهران

 
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15
 

بانك ملي ايران

 
http://www.bmibourse.com
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است