صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 


تعداد بازديد: 1194                                               
مديريت كسب‌و‌كار در شرايط ركود
دانستني منبع
مديريت كسب‌و‌كار در شرايط ركود عنوان
مترجم: رويا مرسلي - By Geoff Colvin نويسنده
1392/01/18 تاريخ

هيچ نسخه‌اي در دنيا وجود ندارد كه براي عبور از شرايط بحران در همه جاي دنيا قابل تجويز باشد؛ اما چاره كار چيست؟ در اينجا ده روش براي روبه‌رو شدن با اين مشكل ارائه مي‌شود.

خلاصه
روزنامه دنياي اقتصاد مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

طبق نظر مديران عامل بزرگ جهان، تكيه بر غريزه، كاهش هزينه‌ها يا كاهش پاداش و مزايا مي‌توانند گام‌هاي بسيار غلطي باشند كه مي‌توان در شرايط ركود برداشت.
در شرايط بحران، نمي‌توان تنها دست روي دست گذاشت و تماشا كرد. بايد براي حل مشكل اقدام شود. بسياري از آشفتگي‌هاي دنياي امروز آنقدر بي‌سابقه و بي‌مانند هستند كه نمي‌توان با رجوع به تجربيات گذشته راه‌حلي براي آنها پيدا كرد. براي همه مديران در سراسر جهان اين پرسش بزرگ مطرح است كه اكنون چه كار كنيم. مديريت در هر نوع ركودي سخت است به خصوص در دنياي امروز؛ چرا كه مفاهيم عوض شده‌اند و دنيا به‌راستي تغيير كرده است.

مثلا به‌عنوان يكي از بارزترين نمونه‌ها مي‌توان از بيكاري نام برد كه بيشتر و بيشتر در سراشيبي سقوط قرار مي‌گيرد. در دوران ركود سال 2008، كاهش مصرف در ايالات متحده، به شدت به چشم مي‌خورد. به عنوان مثال، اين شاخص در سه ماه سوم آن سال به نرخ سالانه 1/3 رسيد كه بيشترين سقوط را از سال 1980 نشان مي‌داد؛ اين به آن معناست كه مديراني كه از چهار ركود قبلي به سلامت عبور كردند، هرگز با چنين پديده‌اي مواجه نشده بودند.

مشكل ديگر اين است كه در اين دوران مصرف‌كنندگان نسبت به قبل بسيار مقروض‌تر مي‌شوند، اين يك نگراني عمده براي شركت‌هايي است كه به مصرف‌كنندگان پول قرض مي‌دهند.
در درازمدت، تراز مالي مشتريان بدتر خواهد بود و بسياري بر اين باورند كه اين ممكن است طولاني‌تر شود و افراد نتوانند به آرامي، تراز مالي خود را به سطح تعادل برسانند. البته تنها مصرف‌كنندگان نيستند كه تعادل را بر هم مي‌زنند؛ بلكه شركت‌ها نيز در آن نقش دارند و نقش آنها از هميشه پررنگ‌تر است. اين به آن معنا است كه شركت‌هايي كه داراي كسب‌و‌كار تجارت- تجارت هستند نيز در مضيقه هستند. منتظر نباشيد

در هر حال، شرايط ركود شرايطي است كه شما بايد آن را مديريت كنيد؛ اما چگونه؟ نظرات و روش‌هايي از سوي مديران جهاني، مشاوران و ديگران گام‌هايي را براي گذار از اين شرايط ارائه مي‌دهند. مثل هميشه، گذار از شرايط ركود نيز به اين موضوع كه تا چه حد سريع بتوانيد حركت كنيد بستگي دارد. اين طبيعت انسان است كه هميشه از اخبار بد احتراز كند و هميشه فكر كند كه مشكلات امروز آسان‌تر و سريع‌تر از آنچه واقعا مي‌تواند اتفاق بيفتد، حل مي‌شوند؛ ولي ما در مجله فورچون عكس اين موضوع را مطرح مي‌كنيم: فرض كنيد شرايط از آنچه واقعا انتظار داريد بدتر شود.

براد اسميت به‌عنوان مديرعامل شركت اينتوئيت مي‌گويد: «اگر سناريوي بدتر از بد را در نظر بگيريد، به موضوعاتي مي‌رسيد كه متوجه مي‌شويد مي‌توانيد كارآمدتر عمل كنيد. بعد، به خود مي‌گوييد چرا اين كار را نكنيم؟» مواجه شدن با واقعيت‌هاي موجود قبل از آنكه رقبا به آن برسند مي‌تواند در تعيين اين امر كه كدام‌يك باقي بمانند و حتي اينكه كدام‌يك به بقاي خود ادامه دهند، نقش بسزايي داشته باشد.

البته بايد بگوييم كه برخي از مهم‌ترين اقداماتي كه مي‌توانيد در مواجهه با شرايط ركود انجام دهيد، ريشه در كارهايي دارد كه از مدت‌ها پيش آن را مهيا كرده‌ايد. در چنين شرايطي، قدرتمندان، قدرتمندتر و ضعيفان بلعيده مي‌شوند؛ اما در شرايط كنوني، شايد آنچه انجام شده است قابل بازگشت نباشد. بدون در نظر گرفتن مدل كسب‌وكار شما، براي مواجهه با بحران ده توصيه زير
ارائه مي‌شود:

• اولويت‌ها را براي رويارويي با واقعيت جديد از نو تعريف كنيد.
• سرمايه‌گذاري خود را به مهم‌ترين بخش اختصاص دهيد.
• ارتباط بسيار زيادي ايجاد كنيد؛ اما در عين حال بين واقعيت و خوش‌بيني تعادل برقرار نماييد.
• اگر مشتريانتان با مشكلات جديدي روبه‌رو شدند، به آنها راه‌حل‌هاي جديد بدهيد.
• اولين اقدامتان كاهش هزينه نباشد.
• بر سرمايه تمركز كنيد- اينكه چگونه مي‌توانيد آن را به دست آوريد و در كجا مصرف كنيد.
• افراد خود را مورد ارزيابي مجدد قرار دهيد و افراد لايق را از هر كجا مي‌توانيد جذب كنيد.
• پاداش‌ها را مجددا بررسي كنيد- اين پاداش‌ها براي چيست؟
• اگر مي‌خواهيد وام برون مرزي دريافت كنيد، دو بار به اين قضيه فكر كنيد.
• درباره ادغام يا فروش شركت عاقلانه رفتار كنيد.

موفق شدن در شرايط ركود سخت است؛ اما در عين حال يك فرصت نيز هست. دوندگان ماراتن و شركت‌كنندگان تور دو فرانس (معتبرترين مسابقه دوچرخه‌سواري) به شما مي‌گويند كه در سخت‌ترين بخش مسابقه يعني در شيب‌هاي تند است كه مهم‌ترين تغييرات نمايان مي‌شوند. اين همان جايي است كه ما اكنون در آن قرار داريم. وقتي اين ركود تمام شود، وقتي اين راه سخت را پشت سر بگذاريم و دنيا دوباره پر از فرصت شود، در آن زمان است كه موقعيت رقابتي شما به اين امر بستگي خواهد داشت كه امروز تا چه حد توانسته‌ايد اوضاع را ماهرانه مديريت كنيد.حركت به چپ
حركت به راست


تامين مالي طرح هاي نوآور

 

تحليل نظري مقايسه‌اي كسب‌و‌كار كارآفرينانه و غيركارآفرينانه در اقتصاداسلامي

 

بهترين مشتريان كسب‌وكار شما چه كساني هستند؟

 

چرا انسان دوستي نقش تحقيق و توسعه را دارد؟

 

آيا براي مشتريان خود قابل اطمينان هستيد

 

پنج روش براي ارتقاء وفاداري مشتري به سطح بالاتر

 

كسب و كار از ديدگاه اسلام و قرآن

 

معرفي مدلي جهت پذيرش مديريت ارتباط با مشتري در بين صاحبان كسب و كارهاي كوچك و متوسط

 

جذب و حفظ مشتري گامي در مسير توسعه و موفقيت بانكي

 

اندازه بنگاه و تاثير آن بر كيفيت شغل و شاغلين صنايع توليدي ايران

 

كسب و كار و كارآفريني از ديدگاه قرآن و اسلام

 

سرمايه مورد نياز براي شروع كسب و كار را از كجا تهيه كنيم؟

 

نگاهي اجمالي بر فرايند آغاز تا پايان طرح كسب‌ وكار

 

چگونه از شغلي كه دوست نداريد، لذت ببريد

 

گام‌هاي ضروري براي آغاز كسب وكار

 

تجارت خانوادگي

 

اثر محيط كسب و كار بر تأمين مالي بنگاه هاي نوپا

 

سرمايه‏هاي بدون سرمايه

 

راههاي كسب رضايت مشتري و مشتري مداري

 

چه نوع شركتي بزنم؟

 
1 2 3 4 5


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است