صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 5479                                               
آگهي منبع
تأسيس کلينيک مشاوره ي کارآفريني عنوان
نويسنده
1385/11/02 تاريخ

يکي از راه‌هاي ارائه خدمات مشاوره‌ي مديريت و بهره‌وري در کسب و کارهاي کار آفرينانه، ارائه آن‌ها به صورت کلينيکي است. در اين حالت مشاورين در مکاني مستقر بوده و کاربران با مراجعه به محل ارائه خدمات و استقرار مشاور، از راهنمايي وتوصيه‌هاي کلي آنان بر اساس شناخت اجمالي از نياز و درخواست کاربر و در مدت زمان محدود بهره‌مند مي‌گردند.

خلاصه
مركز كارآفريني دانشگاه تهران مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

تأسيس کلينيک مشاوره ي کارآفريني
 

  افزايش روحيه‌ي کارآفريني در ايجاد کسب و کار هاي مستقل همراه با نوآوري در ميان دانش‌آموختگان دانشگاهي و هم‌چنين دانشجويان در شرف دانش‌آموختگي باعث شده است که نياز مبرم به هدايت صحيح و آگاه سازي اين قشر به منظور آسان سازي اجراي فرآيند شکل گيري ايده تا عمل همراه با کاهش خطر از دست رفتن فرصت هاي شغلي بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد .     
                                    
بر اساس مطالعات و تجربيات کسب شده ، نسل اول کارآفرينان که در مرحله‌ي شروع و يا راه اندازي کسب و کار مستقل هستند، دريافت آگاهي‌هاي لازم به منظور افزايش بهره‌وري وبرخورداري از دانش و تجربه‌ي لازم از مهم‌ترين چالش هاي فراروي آنان است .        
                                                
ارائه خدمات مشاوره‌اي در زمينه‌هاي گوناگون، يکي از راهبردهاي اصلي در حمايت، پشتيباني و آگاهي بخشي درباره‌ي فرآيند کسب و کارهاي مستقل، به شمار آمده، عنصر اصلي پشتيباني کسب و کار تلقي مي گردد.

يکي از راه‌هاي ارائه خدمات مشاوره‌ي مديريت و بهره‌وري در کسب و کارهاي کار آفرينانه، ارائه آن‌ها به صورت کلينيکي است. در اين حالت مشاورين در مکاني مستقر بوده و کاربران با مراجعه به محل ارائه خدمات و استقرار مشاور، از راهنمايي وتوصيه‌هاي کلي آنان بر اساس شناخت اجمالي از نياز و درخواست کاربر و در مدت زمان محدود بهره‌مند مي‌گردند.
اميد است با افزايش روند رشد فعاليت‌هاي کارآفرينانه و کسب و کارهاي مستقل در ميان دانش‌آموختگان دانشگاهي بيش از پيش قادر به ارائه خدمات مشاوره‌اي در زمينه‌هاي مختلف که منجر به حصول نتيجه مطلوب شود ، باشيم . 

    
  اهداف کلينيک مشاوره ي کارآفريني  
    
  1.  اهدف اصلي: هدف اصلي کلينيک فراهم آوردن زمينه‌هاي استفاده عملي از دانش کارآفريني، افزايش مهارت، کشف و توسعه قابليت‌هاي کارآفرينانه، بهره‌وري کاربران و ايجاد کسب و کارهاي کارآفرين محور( به مفهوم عام) مي‌باشد.

2.   اهداف فرعي: انتظار مي‌رود با ارائه‌ي خدمات مشاوره‌اي، اهداف فرعي زير بدست آيد:

1.1. تأمين نيازهاي مديريتي، مهارتي و ساير اطلاعات مهم و تأثير گذار بر روند شکل گيري و اجراي کسب و کارهاي کوچک کارآفرينانه

1.2.  توسعه فرهنگ استفاده از مشاوره در کسب و کارهاي مستقل براي دانش‌آموختگان و شروع‌کنندگان کسب وکار‌هاي مستقل

1.3.  توسعه و ترويج رويکردهاي مناسب عارضه‌يابي، تعريف مسائل ( تبديل مشکل به مسئله از طريق صورت‌بندي وضعيت و شفاف‌سازي روابط) و يافتن راه حل‌هاي شناسايي شده در سطح کسب و کارهاي مستقل، خانگي و خانوادگي کارآفرينانه

1.4.  ارزش افزايي و کمک به افزايش ارزش در کسب و کارهاي کوچک کارآفرينانه با انتقال مستمر دانش و چگونگي بهره‌گيري از تجارب مختلف

1.5.  هدايت صاحبان کسب وکارهاي کارآفرينانه براي دست يابي به برترين سطح از فردي تا فرا سازماني 
    
  وظايف کلينيک مشاوره ي کارآفريني  
    
1.  ارائه مشاوره‌هاي تخصصي در کليه زمينه‌هاي تجاري، صنعتي، توليدي و خدماتي
2. برگزاري جلسات تخصصي بين مشاوران کلينيک و کاربران
3. فراهم آوردن اطلاعات و منابع در همه موضوعات مرتبط با کسب و کار
4.  برگزاري نشست‌ها و ميزگردهاي تخصصي بر اساس تقاضاي گروه‌هاي صنعتي، خدماتي، تجاري و توليدي با استفاده از مشاورين خبره بين المللي
5. برگزاري دوره‌ها و سمينارهاي تخصصي در زمينه مديريت تجاري، بازاريابي، تحليل مالي و مديريت منابع انساني
6.  ايجاد شبکه وسيع مشاوره‌رساني مجازي و همين طور مشاوره‌ي همزمان که قابليت پاسخگويي نسبت به مسائل و نيازهاي مشاوره‌اي کاربران را در کوتاه ترين زمان ممکن و با استفاده از تکنولوژي IT به همراه داشته باشد.
7. تلاش در جهت اخذ گواهينامه هاي معتبر بين المللي ( از جمله BS,TUW,IMQو ....) به منظور هم‌سطح سازي کلينيک با شاخص‌هاي بين‌المللي و اتصال به شبکه جهاني خدمات مشاوره‌اي (IICIC).
8. تربيت مشاورين متخصص با همکاري مراکز مشاوره‌اي ( اعم از داخلي و خارجي )
9. برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي فوق تخصصي براي گروه‌هاي کارآفريني
10.  فرآهم آوردن امکان بازديدهاي داخلي و خارجي با هدف انتقال تجربيات و جلب همکاري‌هاي جديد
11.  تلاش براي جلب حمايت و همکاري بلند مدت با سازمان‌ها و نهاد‌هاي رسمي و مسئول در امر کسب و کارهاي کوچک در کشور( در غالب تفاهم نامه) حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است